آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14236
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 10:28
تعداد بازدید : 1087

معرفی سمی‌ترین تلفن‌های همراه دنیا

آیفون 5 و گلکسی S3 در رده سمی ترین گوشی ها

تحقیقات دانشمندان در میشیگان نشان داده آیفون 5 و گلکسی S3 در رده سمی ترین گوشی های تلفن همراه دنیا قرار دارند.

رویترز- بر اساس تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته، گوشی‌های تلفن همراه را بر اساس موادی که در ساخت آنها به کار رفته مورد آزمایش قرار داده‌اند و در صورت یافتن دست‌کم یکی از عناصر خطرناک شیمیایی چون سرب، برم، کلر، جیوه و کادمیوم آنها را دستگاه‌های سمی تلقی کرده‌اند.
این تحقیقات نشان داده، چنین مواد خطرناکی از زمان استخراج تا زمان مونتاژ گوشی و حتی زمانی که این دستگاه‌ها از رده خارج می‌شوند، آلوده کننده هستند.
بر این اساس،  آیفون 2G به عنوان نخستین گوشی پرفروش از سری گوشی‌های هوشمند سال 2007، حاوی سمی‌ترین موادی است که در ساخت آن استفاده شده و گوشی آیفون 5 در رده پنجم و گلکسی S3 در رده نهم گوشی‌های سمی قرار دارند.
گزارش‌ها حاکی است که محققان سعی دارند سازمان تنظیم مقررات کشورهای مختلف را متقاعد کنند که فشار بیشتری روی سازندگان تلفن‌های همراه اعمال کنند تا از مواد سمی کمتری در محصولات خود استفاده کنند.
یافته‌های محققان نشان داده که گوشی سیتروس موتورولا و آیفون 4S اپل و ریمارک شرکت LE از کمترین مواد سمی استفاده کرده‌اند.در این تحقیقات 36 مدل گوشی مختلف که طی پنج سال گذشته وارد بازار شده مورد بررسی قرار گرفته است.
بر این اساس محققان خواستار کنترل شدیدتر محصولات خطرناک شیمیایی در محصولات الکترونیکی در اروپا و آسیا شده و اعلام کرده‌اند علاقه مشتریان به محصولات سالم‌تر موجب شده که شرکت‌ها محصولاتی طراحی و تولید کنند که برای سلامتی خطرات کمتری داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :