آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14228
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 10:7
تعداد بازدید : 425

مایکروسافت، خدمات پردازش ابری خود را با راهکارهای احراز هویت چند عاملی یکپارچه می کند

مایکروسافت از خرید شرکت عرضه کننده راهکارهای احراز هویت چند عاملی، فون فکتور (PhoneFactor) خبر داده است. مایکروسافت قصد دارد فناوری های فون فکتور را با راهکارهای نرم افزاری و خدمات پردازش ابری خود یکپارچه کند.

همکاران سیستم-شرکت فون فکتور در زمینه طراحی و فروش راهکارهایی تخصص دارد که برای ارتقای سطح امنیتی ابزارهای همراه مورد استفاده در کسب و کار‌ها به کار می‌رود. فناوری‌های این شرکت در حال حاضر طوری طراحی شده که با راهکارهای کسب وکار شرکت مایکروسافت و برخی شرکت‌های دیگر سازگاری دارد. راهکارهای امنیتی فون فکتور به راهکارهای احراز هویت چند عاملی معروف
 است.
احراز هویت چند عاملی به این معنا ست که برای احراز و تایید هویت کاربر از بیش از یک عامل استفاده می‌شود. در این روش برای احراز هویت کاربر واقعی یک سیستم یا یک ابزار فقط به گذرواژه بسنده نمی‌شود، بلکه هم زمان از چند عامل برای احراز هویت او استفاده می‌شود. شناسایی ابزار یا سخت افزار مورد استفاده، اثر انگشت، پاسخ یک سوال شخصی و غیره از دیگر عامل‌هایی است که در این روش برای احراز هویت از آنها استفاده می‌شود.
استفاده از راهکارهای احراز هویت چند عاملی شرکت فون فکتور به کسب و کارهای کاربر اجازه می‌دهد داده‌هایی را که بر روی ابزارهای همراه کارکنانشان ذخیره کرده‌اند، حفظ کنند.
مایکروسافت با خرید فون فکتور می‌کوشد فناوری‌های این شرکت را با برخی محصولات خود مثل ویندوز آزور، آفیس ۳۶۵ و اکتیو دایرکتوری افزایش دهد. به گفته یکی از مدیران مایکروسافت، فون فکتور در حال حاضر محصولات خود را به صورت مستقل و با قیمت‌های کنونی عرضه خواهد کرد، ولی در آینده محصولات این شرکت تحت مجوز مایکروسافت به فروش خواهد رفت. مدیر عامل فون فکتور نیز گفته است عرضه خدمات این شرکت به کسب و کارهای مشتری همچنان ادامه خواهد یافت و دیگر کسب و کارهای متقاضی نیز می‌توانند از این راهکار‌ها استفاده کنند.
دو شرکت مایکروسافت و فون فکتور جزییات مالی این معامله را فاش نکرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :