آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14226
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 10:2
تعداد بازدید : 593

در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

اصول حاكم بر پروانه شبكه هاي انتقال نوري تصویب شد

مدير كل دفتر بررسي هاي فني و اقتصادي گفت: اصول حاكم بر پروانه ايجاد و بهره برداري از شبكه هاي انتقال نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبر نوري به اين شبكه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده و موافقت نامه پروانه نيز تدوين شده است كه به زودي مبادله خواهد شد.

ایسنا- محمدحسين فلاح جوشقاني مدير كل دفتر بررسي‌هاي فني و اقتصادي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بيان اين مطلب گفت: اصول حاكم بر پروانه ايجاد و بهره‌برداري از شبكه‌هاي انتقال نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبر نوري به اين شبكه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده است.
وي افزود: با راه‌اندازي اين شبكه ضمن توسعه‌‌ زيرساخت‌هاي ارتباطي مورد نياز ارایه خدمات الكترونيكي و تحقق اهداف تعيين شده در بند «الف» ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه كشور، بستر جديدي براي دسترسي پرسرعت مردم به شبكه ملي اطلاعات و اينترنت فراهم خواهد شد و رقابت و كيفيت سرويس در لايه دسترسي افزايش خواهد يافت.
جوشقاني ادامه داد: بديهي است با توجه به چرخه عمر هر سرويس و پيشرفت روزافزون فناوري‌هاي ارتباطي و ظهور كاربردهاي جديدي كه نيازمند پهناي باند بيشتري هستند، فناوري‌هاي قديمي منسوخ مي‌شوند و مردم رغبتي به استفاده از آنها نخواهند داشت كه اين موضوع شامل سرويس
 Dial up نيز مي‌شود.
براساس این گزارش، معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه رگولاتوري خردادماه سال جاري اعلام كرده بود كه موافقت‌نامه پروانه ايجاد و بهره‌برداري از شبكه‌هاي انتقال داده نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبرنوري از سوي رگولاتوري و نمايندگان شركت خدماتي ارتباطي و الكترونيكي ايرانيان نت امضا مي‌شود.
لطف‌اله سبوحي اشاره كرده بود كه اين پروانه ايجاد و بهره‌برداري از شبكه‌هاي انتقال داده نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبرنوري به زودي صادر مي‌شود.
اين در حالي است كه سبوحي به مفاد اين موافقت‌نامه اشاره كرده بود كه براساس اصول كلي در جلسات شماره 130 و 137 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده، تدوين شده است و پس از تحويل ضمانت‌نامه پرداخت حق‌الامتياز، پروانه صادر خواهد ‌شد.
سبوحي درباره زمان اجرایي شدن پروانه نيز معتقد بود: دارنده پروانه مي‌تواند حداكثر ظرف مدت سه ماه از تاريخ صدور پروانه نسبت به پرداخت مبلغ حق‌الامتياز آن اقدام كند و تاريخ وصول حق‌الامتياز پروانه، تاريخ‌ لازم‌الاجرا شدن پروانه خواهد بود.
معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه رگولاتوري تاكيد كرده بود تعهدات اجرايي و مالي پروانه از تاريخ لازم‌الاجرا شدن مورد محاسبه قرار مي‌گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :