آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14219
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 9:44
تعداد بازدید : 3963

شهریاری تاکید کرد:

بازی های رایانه ای بومی سازی می شوند

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی در راستای بومی سازی تاکید کرد و گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای می تواند با حمایت از تولیدات ایرانی در زمینه القای فرهنگ ایرانی اسلامی در منطقه نقش آفرین باشد.

فناوران- حجت‌الاسلام حمید شهریاری با بیان اینکه ارتقای جایگاه گیم کشور در گرو حمایت از بازی‌های رایانه‌ای است، گفت: حمایت از تولیدکنندگانی که درعرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای ملی با سبک زندگی اسلامی فعالیت می‌کنند، ضروری است.
وی به جایگاه ویژه صنعت گیم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی که دارای توانمندی در تولید گیم بوده می‌تواند از این ویژگی برای القای پیام اسلامی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی برای دیگر ممالک بهره گیرد.
دبیر شورای‌عالی اطلاع‌رسانی با اشاره به نقش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان متولی تولید و حمایت از محصولات ایرانی کشور و منطقه ادامه داد: این بنیاد می‌تواند با حمایت از تولیدکنندگان داخلی که با ارایه بازی‌های رایانه‌ای با سبک ایرانی و بومی‌سازی تولیدات سعی در مقابله در برابر هجمه‌های دشمنان اسلام را دارند بیش از پیش نقش آفرین باشد.
شهریاری به بازی‌های رایانه‌ای خارجی که سعی در ترویج خشونت و فساد اخلاقی دارند اشاره کرد و افزود: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با نظارت بر محتوای بازی‌های خارجی می‌تواند از ورود این قبیل بازی‌ها به بازار کشور جلوگیری کند.
وی ادامه داد: این بنیاد می‌تواند با ویرایش و بازنویسی بازی‌های رایانه‌ای خارجی از این تولیدات در جهت ارتقای سطح کیفی بازی‌های داخلی استفاده و از دستاوردهای محصولات خارجی در زمینه بومی‌سازی صنعت گیم مطابق با ارزش‌های اسلامی بهره
 گیرد.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :