آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14218
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 9:43
تعداد بازدید : 757

معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

مهاجرت از IPv4 به IPv6 تا پایان سال جاری

بر اساس بخشنامه ابلاغ شده به تمامی دستگاه ها و بخش های خصوصی تا پایان سال جاری موظف اند از نسخه 4 آدرس های عددی اینترنتی به نسخه 6 مهاجرت کنند.

تلنا- علی حکیم جوادی رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه این مهاجرت تا پایان سال 2012 در کل دنیا به اتمام می‌رسد گفت: در ایران نیز قرار بود تا پایان مهرماه این جابه‌جایی نهایی شود که به خاطر ایجاد بانک اطلاعاتی متمرکز و نظارت برنحوه توزیع آدرس‌های عددی اینترنتی این روند با کندی انجام شد.
 وی در ادامه افزود: هیچ مشکل زیرساختی و فنی در اجرای این پروتکل نداریم و امیدواریم با برنامه‌های انجام گرفته روند کار سرعت گرفته و تا پایان سال جاری ما هم بتوانیم برای جلوگیری از بروز بحران کمبود آدرس در فضای IP، مدیریت امنیت در شبکه ملی IP کشور به سایر کشورها بپیوندیم.
IPV6 سیستم جدید آدرس‌دهی بر اساس پروتکل اینترنتی است که می‌تواند تعداد آدرس‌های اینترنتی را نسبت به IPV4 تا چندین برابر افزایش دهد. به این معنی که نسخه 4 آدرس‌های عددی اینترنتی تنها می‌تواند 3/4 میلیارد آدرس اینترنتی ایجاد کند اما نسخه 6 این پروتکل می‌تواند از دو هزار و 128 میلیارد آدرس اینترنتی پشتیبانی کند و بر این اساس IP‌های بیشتری ایجاد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :