آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14188
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 1:36
تعداد بازدید : 468

برگزاري تورهاي تجاري براي معرفي محصولات شركت هاي دانش بنيان

وزير صنعت، معدن و تجارت از آمادگي اين وزارتخانه براي حمايت از شركت هاي فعال در حوزه فناوري هاي نوين خبرداد.

 ایسنا- غضنفري در خصوص تسهيلات وزارت صنعت، معدن و تجارت براي حمايت از فعالان عرصه فناوري‌هاي نوين گفت: اين وزارتخانه آمادگي لازم براي حمايت از توليد صنعتي محصولات فناوري‌هاي نوين را از طريق معرفي به صندوق توسعه‌ ملي دارد تا پروژه‌هاي اين گروه در گروه الف حمايت‌هاي اين صندوق قرار بگيرند.
 وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه بخشي از حمايت‌ها در تاسيس كارخانه براي توليد صنعتي فناوري‌هاي نوين است، افزود: همچنين كارخانه‌هايي كه هم‌اكنون وجود دارند اما قصد توسعه‌ محصولات خود را دارند و درصدد توليد بخشي از محصولات خود از طريق فناوري‌هاي نوين هستند مي‌توانند از تسهيلات صندوق توسعه‌ ملي استفاده كنند.
 غضنفري گفت: براي آن دسته از شركت‌هايي كه محصولاتي با فناوري‌هاي نوين توليد كرده‌اند و قصد توسعه‌ صادرات دارند اين آمادگي از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد كه براي اين شركت‌ها تورهاي تجاري به بازارهاي هدف تدارك ببيند تا فرصت معرفي محصولات خود را در خارج از كشور پيدا كنند.
 وي ادامه داد: براي آن دسته از شركت‌هايي كه در حوزه فناوري‌هاي نوين در كشور اقدام به توليد محصولات كرده‌اند و نمونه خارجي آن نيز وارد بازار كشور مي‌شود، مي‌توان تعرفه‌هاي ورود را بالا برده و حتي اولويت استفاده از ارز را براي آنها
 تغيير داد.
 وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: براي كالاهاي دانش‌بنيان در صورت تاييد معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري مي‌توان جايگاه آنها را در اولويت‌هاي 10گانه دريافت ارز با قيمت مرجع و يا مبادله‌اي تغيير داد.
وي افزود: همچنين مي‌توان براي كالاهاي خارجي كه نمونه مشابه داخلي دارند با قرار دادن آنها در اولويت‌هاي 9 و 10 كه كمترين پشتيباني‌ها را دريافت كنند تعرفه‌ بالايي در نظر گرفت تا نتوانند از ارز مرجع و مبادله‌اي استفاده كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :