آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14187
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 1:34
تعداد بازدید : 439

توصیه رییس مجمع عالی واردات:

واردكنندگان از خرید ارز خودداری کنند

رییس مجمع عالی واردات با اشاره به تلاطم موجود در بازار ارز، به واردکنندگان شناسنامه دار کشور توصیه کرد که در صورت امکان خرید ارز مورد نیاز خود را تا رسیدن به بازار تعادلی به تاخیر بیندازند.

 ایسنا- محمد حسین برخوردار گفت: هرچند تجارت بین‌المللی قواعد خاص خود را دارد و واردکنندگان باید در موعد تعیین شده نسبت به پرداخت وجوه شریک خارجی خود اقدام كنند، ولی با توجه به تلاطم بازار ارز، توصیه مجمع واردات آن است که در صورتی که واردکنندگان در شرایط اضطرار قرار ندارند و تا جایی که توافقات بین‌المللی به ایشان اجازه می‌دهد، تا زمان متعادل شدن هیجانات و نوسانات بازار ارز بهتر است نسبت به تهیه ارز خوداری کنند.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران افزود: قیمت ارزی که در حال حاضر در بازار اعلام می‌شود، ناشی از تقاضای ارز غیربازرگانی است و از آنجا که ارز بازرگانی با نرخ‌های فعلی در هیچ تجارتی یا تولیدی دارای توجیه اقتصادی نیست، لذا واردکنندگان رسمی که در شرایط فشار تحریم‌ها در حال خدمات رسانی به جامعه هستند، باید با تدبیر و تامل بیشتر با این موضوع برخورد کنند.
وی ادامه داد: تشکل‌گرایی پیام کلیدی اقتصاد جهانی است و مجمع واردات در راستای ایفای رسالت خود و در مسیر اطلاع‌رسانی شفاف و مستمر، از مدت‌ها پیش رصد بازار و مطالعه رویدادهای اقتصادی داخلی و خارجی را در برنامه‌های خود لحاظ کرده و هشدارهای لازم را ارایه کرده است.
وی درباره سوابق نوسانات ارزی در بازارهای کشورهای مختلف گفت: اساسا تلاطم ارز نشان‌دهنده وجود برخی مشکلات مزمن در اقتصاد کشور است که باید به‌عنوان یک پدیده اقتصادی به آن نگاه و به‌منظور حل آن تدابیر خاصی اتخاذ شود. در ترکیه نیز بین سال‌های 71 تا 76 چنین اتفاقی افتاد و پس از طی یک فرآیند منطقی به ثبات نسبی رسید. در کشور ما نیز که بارها شاهد دستاوردهای بزرگ مدیریتی در طول سال‌های گذشته بوده‌ایم، انتظار متقاضیان ارز آن است که با اعمال مدیریتی دقیق، این مشکلات
 برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :