آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14178
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 1:4
تعداد بازدید : 1180

با حضور وزیر ارشاد:

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گشایش یافت

ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در قالب 400 غرفه و در فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع پنج شنبه در محل مصلای بزرگ تهران با شعار “سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی” گشایش یافت.

فناوران- ششمین نمایشگاه و جشنواره رسانه‌های دیجیتال امسال میزبان یکهزار و 109پایگاه اینترنتی و رسانه‌های برخط است و در قالب شش بخش اصلی و چهار بخش فرعی از 13 تا 22 مهرماه برگزار می‌شود.
 در مراسم افتتاح این نمایشگاه، مهدی اخوان بهابادی دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با تاکید بر نظارت بر محتوا و امنیت فضای مجازی در کشور، تولید محتوا را بزرگ‌ترین رکن این شورا عنوان کرد و گفت: ایجاد زیرساخت و مباحث فنی ابزاری برای تولید محتوا هستند و در این راستا نمایشگاه و جشنواره رسانه‌های دیجیتال می‌تواند زمینه‌سازی برای توسعه و شکوفایی محتوای دیجیتالی در کشور بوده و فرهنگ ایرانی اسلامی را در منطقه و دنیا نشر دهد. سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه بازی رایانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال در سبد خانوار ایرانی جای گرفته است گفت: با توجه به تحولاتی که در دنیای دیجیتال ایجاد شده است مدیریت فضای مجازی برای شکل‌گیری فضای سالم و اطمینان بخش که بتواند آینده جوانان را تضمین کند به شدت احساس می‌شود.
وی گفت: آگاهی بخشی و مصون‌سازی در دنیای دیجیتال با توجه به قابلیت‌هایی چون در دسترس بودن و یکسویه نبودن رسانه‌های دیجیتالی از جمله مواردی است که نیاز به گام‌های بلند با نگاه جهانی در عرصه تولید محتوا دارد.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های دیجیتال در کنار نهاد خانواده و مدرسه تاثیرگذاری بالای فرهنگی دارد گفت: در ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال امسال شاهد ارایه محصولاتی خواهیم بود که برای نخستین بار در کشور و حتی در دنیا عرضه می‌شود. حسینی از برگزاری 300 نشست و کارگاه تخصصی و حضور کشورهای خارجی در بخش بین‌الملل خبر داد و گفت: به واسطه رشد رسانه‌های دیجیتال و اینترنت می‌توان در دنیا مشارکت داشت.
در ادامه این مراسم حسن علیزاده مشاور وزیر ارشاد و رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ویژگی متفاوت این نمایشگاه را برگزاری آن بعد از تشکیل شورای‌عالی فضای مجازی عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه با شعار سواد دیجیتالی و مصونیت فرهنگی در 10 روز تلاش دارد تا محصولات مفید دیجیتالی را در سبد خانوار جای دهد.
گفتنی است، نشان زرین به برترین های ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال، اعطاء می‌شود.
امسال برای نخستین بار نشان زرین در انتظار برترین‌های آثار ارسالی به بخش‌های اصلی جشنواره است.به صاحبان آثاری که در بخش‌هایی همچون پایگاههای اینترنتی و رسانه‌های آنلاین، نرم‌افزارهای رسانه‌ای، نرم‌افزارهای تلفن همراه و سامانه‌های برخط غیراینترنتی، بازی‌‎های رایانه‌ای و هنرهای دیجیتال، برتر شناخته شوند جایزه نشان زرین اعطا خواهد شد.با توجه به اهمیت بخش پایگاههای اینترنتی، از این بخش برترین‌های سه حوزه پایگاههای اینترنتی بر خط اختصاصی، پورتال عمومی و فرهنگی و رسانه‌های کاربر محور انتخاب و معرفی می‌شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :