آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14169
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 0:34
تعداد بازدید : 1011

با پادرمیانی محمد نهاوندیان رییس اتاق ایران

سازمان نصر کشور در برگزاری الکامپ مشارکت می کند

نخستين جلسه كارگروه برنامه ريزي هجدهمين دوره نمايشگاه الكامپ چهارشنبه گذشته در اتاق ايران برگزار شد.

فناوران- نکته قابل توجه در این نشست حضور نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بود که پیش از این نمایشگاه را تحریم کرده بودند.
براساس گزارش روابط عمومی اتاق ایران در این جلسه اعضاي كارگروه كه براساس مصوبه شوراي سياست‌گذاري انتخاب شده بودند، طبق دستور جلسه، موضوع برنامه‌ريزي براي هرچه بهتر برگزار شدن اين دوره از نمايشگاه را مورد بحث‌وبررسي قرار دادند.
در اين جلسه بر توجه به شرايط خاص موجود و تلاش تمامی دست‌اندركاران حوزه IT و ICT كشور به منظور حضور حداكثري مشاركت‌كنندگان داخلي و خارجي و همچنين لزوم تعيين تكليف و رفع مساله هزينه‌هاي ارزي و ريالي به‌ويژه براي شركت‌هاي خارجي داراي نمايندگي در ايران تاكيد شد.
همچنین روابط عمومی اتاق ایران اعلام کرده است اقدامات مربوط به جذب مشاركت‌كننده و ثبت‌نام براي اين نمايشگاه از طريق ستاد اجرايي نمايشگاه در اتاق ايران، در حال انجام است اما توضیحی در مورد نحوهرثبت‌نام ارایه نکرده است.

بیانیه سازمان در حمایت از اتاق
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در بیانیه‌ای از همکاری با اتاق ایران در برگزاری نمایشگاه الکامپ خبر داد.
سازمان نصر کشور در این بیانیه، ضمن استقبال از مواضع اتاق ایران در مورد الکامپ، بر مطالبات صنف در مورد این نمایشگاه تاکید کرده است.
به نظر می‌رسد دیدار رییس اتاق ایران و رییس شورای مرکزی سازمان نصر کشور و پادرمیانی نهاوندیان نتیجه بخش بوده و زمینه مشارکات سازمان در الکامپ فراهم آمده است. هرچند معلوم نیست مجریان این نمایشگاه چه نظری در مورد این مشارکت داشته باشند؟
در بیانیه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مورد نمایشگاه الکامپ آمده است:
به آگاهی فعالان و کارآفرینان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌رساند، مواضع این سازمان در خصوص برگزاری نمایشگاه الکامپ همچنان پابرجا ست و سلسله اقدامات و نیروهایی را که صرف بهبود و اصلاح فرآیند برگزاری الکامپ کرده است به عنوان یک راهبرد اصیل همچنان دنبال خواهد کرد، لیکن دو عامل مهم در اتخاذ موازین این سازمان در پیشبرد اهداف یادشده موثر بوده است:
اول: شرایط ویژه کشور ناشی از تحمیل تحریم ظالمانه که ایجاب می‌کند بسیاری از نارسایی‌ها و مشکلات را فعلا به دل نهاد و امکان بهره‌برداری سو را سلب کرد.
دوم: حفظ عزت و اقتدار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران به عنوان نهاد موثر در حوزه بخش خصوصی و نقطه امید این بخش.
لذا سازمان در پی دریافت نشانه‌های مثبت و ملاقات سازنده و اثر بخش با ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ضمن اعلام همکاری با اتاق در برگزاری الکامپ هجدهم همچنان بر مطالب ذیل به عنوان پیش نیاز برگزاری الکامپ در هر شرایطی پافشاری دارد:
1. حذف روند محاسبه ارزی، ریالی برای بهای غرفه‌ها: پدیده‌ ارزی ریالی طی سال‌های اخیر در شرایط عادی نیز بر میزان مشارکت در نمایشگاه الکامپ اثر منفی داشته و اعمال آن در شرایط فعلی نوعی تحریم داخلی محسوب و معتقدیم نرخ‌گذاری باید به صورت واحد و یکسان صورت پذیرد.
2. اصلاح فرآیند دستورالعمل انتخاب مجری و صدور مجوز و اعمال شفافیت در انتخاب آن، همچنین تعریف اختیارات دارنده‌ی مجوز و مشخص نمودن نقش وی در انتخاب مجری.
3. تعیین و توافق بر نرخ متراژ غرفه‌ها توسط شورایی متشکل از نمایندگان بخش خصوصی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و سازمان توسعه تجارت.
4. استفاده از فرآیند مکانیزه و عاری از عوامل انسانی در جانمایی و انتخاب فضا؛ به نحوی که فرصت برابر برای همه متقاضیان در دستیابی به فضا فراهم گردد.
5. تدوین برنامه برگزاری نمایشگاه در یک بازه زمانی حداقل سه ساله به نحوی که بتوان حضور برون مرزی را در این خصوص بهبود و ساماندهی کرد. سازمان در این خصوص قبلا قول شفاهی قائم مقام محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت را اخذ کرده است. اینک نیز تشکیل دبیرخانه دایمی می‌تواند این مهم را تسهیل کند. قطعا بخش قابل توجهی از این برنامه، سوق الکامپ به سوی یک نمایشگاه تخصصی
 است.
اینک مایه خرسندی است که اتاق بازرگانی ایران نیز بخشی از این مطالبات را پیگیری می‌کند. لذا چنانچه تلاش‌های این سازمان با کمک به هر نهاد دیگری به نتیجه بیانجامد، آن اهداف تحقق یافته تلقی می‌گردد.
با توجه به موارد بالا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کماکان به نمایشگاه الکامپ به عنوان ابزاری برای توسعه و رونق کسب و کار شرکت‌های فناوری اطلاعات ایران می‌نگرد و معتقد است اگر سلامت اجرایی و نگاه ملی و توسعه‌ای در این نمایشگاه مدنظر مسوولان در سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی قرار گیرد می‌توان امیدوار به موفقیت آن بود.
همچنین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به نمایندگی از سوی شرکت‌های صنف، امور کلان و اجرایی این نمایشگاه را حتما با دقت ویژه‌ای رصد و پیگیری می‌نماید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :