آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14158
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 10:59
تعداد بازدید : 354

بعضی اخلال گران دستگیر شدند

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید براینکه درجریان بررسی تخلفات ارزی و اخلال در بازار ارز افرادی شناسایی و دستگیر شدند، گفت: پرونده رسیدگی به تخلفات ارزی و دلایل کاهش ارزش پول ملی و نوسانات بازار ارز تا دوهفته دیگر درکمیسیون اصل 90 مجلس نهایی خواهد شد.

ایسنا- وی درباره شائبه دلالی دولت برای کسب درآمد بیشتر و هزینه آن درتبلیغات انتخاباتی گفت: این شائبه بین نمایندگان و کارشناسان وجود دارد اما ما به عنوان عضو کمیسیون اصل 90 نمی‌توانیم قضاوت کنیم.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی افزود: موضوع تخلفات ارزی و سیاست‌های دولت در این راستا با دعوت از کارشناسان اقتصادی و مسوولان بانکی بررسی شد و در جریان رسیدگی اقداماتی صورت گرفت و تعدادی از اخلال‌گران دستگیر شدند.
وی درباره ریشه نوسانات بازار ارز گفت: از دو تا سه ماه پیش ارز مورد نیاز واردکنندگان و تولیدکنندگان و حتی تقاضاهای خرد ارز تامین نشد و همین منجر به انباشت نیازهای ارزی شد.
پورمختار ادامه داد: با توجه به تقاضای بالای ارز و انباشت تقاضا طی چند روز گذشته با عرضه ارز شاهد هجوم متقاضیان ارز به بازار بودیم که در این میان از سوی عده‌ای بازار سفته بازی ارز ایجاد شد.
 رییس جمهور مسوول مستقیم نوسانات بازارارز است
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: مسوول مستقیم پاسخگویی به نوسانات بازار ارز شخص رییس‌جمهور است و در راستای سوال از رییس جمهور مجلس در جلسات هفته آینده خود به طور جدی ورود پیدا خواهد کرد.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس گفت: پرونده رسیدگی به تخلفات ارزی و دلایل کاهش ارزش پول ملی و نوسانات بازار ارز تا دو هفته دیگر در کمیسیون اصل نودم مجلس نهایی خواهد شد و تقریبا ۷۰ درصد از کاربررسی انجام شده است.
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: برخی افراد ارز را با نرخ مرجع دریافت می‌کنند ولی یا آن را هزینه نمی‌کنند و یا با اسناد سوری آن را تبدیل می‌کنند و ارز دریافتی را در جای دیگر به جریان می‌اندازند و یا به سفته‌بازی می‌پردازند که البته درمورد همه این موارد هم گزارش‌هایی به کمیسیون ارجاع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :