آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14153
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 10:42
تعداد بازدید : 662

شایعه لغو واگذاری بلوک 33 درصدی بانک پارسیان تکذیب شد

معاون اقتصادی ایران خودرو شایعه لغو واگذاری بلوک 33 درصدی بانک پارسیان را تکذیب کرد و از برگزاری جلسه ای با مسوولان بورس برای هماهنگی این عرضه خبر داد.

خبرگزاری فارس- در جریان معاملات روزگذشته  بازار سهام شایعه‌ای مبنی بر لغو واگذاری بلوک 76/33 درصدی بانک پارسیان در بین برخی فعالان شنیده شد. این شایعه در کنار جو روانی منفی دیروز بورس منجر به تشکیل صف فروش چند میلیون سهمی و معامله بیش از 127 میلیون سهم آن در چهار درصد منفی قیمت شد اما معاون اقتصادی ایران خودرو در گفت‌وگو با فارس این شایعه را تکذیب کرد.
علی مهری گفت: چنین شایعه‌ای قویا تکذیب می‌شود. در این رابطه مقدمات اجرایی این واگذاری که چند روز پیش در رسانه‌ها آگهی شده در حال انجام است.
وی ادامه داد: برای این منظور فردا جلسه‌ای با مسوولان بورس برگزاری خواهیم کرد تا در مورد زمان و چگونگی عرضه چهار میلیارد و 400 میلیون سهم معادل 76/33 درصد سهام بانک پارسیان تصمیم‌گیری شود.
به گفته این مقام مسوول زمان دقیق و نهایی این واگذاری متعاقبا از طریق بورس اعلام خواهد
 شد.
براساس این گزارش، پی انتشار خبر “فروش بلوک 33 درصدی بانک پارسیان توسط ایران خودرو قوت گرفت” توسط خبرگزاری فارس در 24 شهریور ماه، علی مهری معاون اقتصادی ایران خودرو در 27 شهریور ماه این عرضه را تایید کرد و از واگذاری چهار میلیارد و 400 میلیون سهم معادل 76/33 درصد سهام بانک پارسیان در آینده نزدیک خبر داده
 بود.
به این ترتیب پس از انجام تشریفات قانونی،این بلوک به قیمت پایه هر سهم چهار هزار و یک ریال از طریق بورس اوراق بهادار عرضه خواهد شد. شرایط فروش سهام مذکور نقد و اقساط بوده که 50 درصد آن نقد و 50 درصد نیز اقساط سه ماهه است. باتوجه به تعداد و درصد سهام حداقل سه کرسی هیات مدیره و در مواردی نیز با توجه به ترکیب سهامداران حاضر در مجمع و هماهنگی سایر سهامداران، چهار کرسی هیات مدیره در اختیار دارنده سهام مذکور قرار می‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :