آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14139
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 10:1
تعداد بازدید : 398

وضعيت نسل جديد سيم كارت ها در ايران

ميكروسيم كارت ها (سیم کارت های کوچک) به عنوان نسل جديد سيم كارت با گوشی های نسل جدید سازگارند و از جمله خدمات جديد اين روزهاي دنياي تكنولوژي و تلفن هاي هوشمند محسوب مي شوند كه چندي است در ايران هم رايج شده و توسط اپراتورها ارایه مي شوند.

ایسنا- میکروسیم‌ها در اندازه کوچک و سازگار با گوشی‌ها و ابزارهای نسل جدیدی همچون iPhone، iPad هستند و با ورود نسل جديد گوشي‌هاي تلفن‌ همراه به كشور كه مستلزم داشتن ميكروسيم‌كارت‌ها هستند، دو اپراتور تلفن همراه در كشور هم چندي است نسبت به ارايه اين نوع سيم‌كارت‌ها اقدام كرده و تعويض سيم‌كارت‌هاي معمولي به ميكروسيم را انجام مي‌دهند.
در اين باره روابط عمومي اپراتور اول تلفن همراه كشور گفت: فروش ميكرو سيم‌كارت‌ها همچنان ادامه دارد و هر زمان مشترك تقاضا كند ميكروسيم درخواستي آماده خواهد شد.اواخر سال گذشته هم اين شركت اعلام كرده بود كه تعويض سيم‌كارت و ارایه ميكروسيم‌كارت جديد، بدون اخذ وجه اضافي (به قيمت تعويض سيم‌كارت معمولي) انجام مي‌شود و هزينه اين تعويض براي مشتركان دایمي در صورت‌حساب دوره و براي مشتركان اعتباري به صورت كسر از شارژ اعمال مي‌شود كه طبق آخرين اطلاعات اين مبلغ پنج هزار تومان است.
شركت ايرانسل نيز در اين باره گفته است: متقاضيان مي‌توانند ميكروسيم‌كارت‌هاي اعتباری ايرانسل را در حال حاضر با مبلغ 100هزار ريال به همراه 30هزار ريال اعتبار اوليه خريداري كنند.
همچنين تمامی مشترکان سیم‌کارت‌های دایمی، اعتباری و دیتای ایرانسل می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های منتخب و یا مراکز خدمات ایرانسل، سیم‌کارت معمولی خود را به میکرو یا از میکرو به سيم‌كارت معمولی تبدیل کنند.
ايرانسل اعلام كرد كه مشتركان داراي گوشی‌های نسل جدید كه پيش از اين سیم‌کارت‌های معمولی ایرانسل را خریداری كرده بودند، می‌توانند از طریق مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل و یا یکی از فروشندگان مجاز این شرکت، برای تغییر نوع سیم‌کارت خود درخواست دهند.
مشتركان ایرانسل همچنين در صورت تمایل به تعویض سیم‌کارت عادی و تبدیل آن به میکروسیم، می‌توانند به مراکز خدمات یا فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۳۰ هزار ريال سیم‌کارت خود را دریافت كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :