آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14137
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 9:57
تعداد بازدید : 753

نخستین کلینیک مجازی طب کار راه اندازی شد

نخستین کلینیک تخصصی مجازی طب کار با برقراری ارتباط تله مدیسین (نوعی ارتباط الکترونیکی و دیجیتالی) بین دو مرکز تهران و بوشهر با حضور مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی(ره) راه اندازی شد.

ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: متخصصان و اعضای هیات علمی طب کار این مرکز خدمات مشاوره را به بیماران ارایه می‌کنند.
سیدحسن امامی رضوی افزود: راه‌اندازی این مرکز از آن جهت مهم است که بسیاری از متخصصان رشته‌های تخصصی در نقاط مختلف کشور حضور ندارند بنابراین بیماران از هرجای ایران می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از متخصصان حاضر در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به دست آورند.
معاون وزیر بهداشت گفت: دسترسی به خدمات فوق تخصصی و مشاوره‌ای بیماران پیچیده (افراد با چند بیماری) به راحتی امکان‌پذیر نیست و راه‌اندازی مراکز مجازی این امکان را فراهم می‌آورد.
امامی رضوی گفت: تفاوت ارتباط از طریق تله‌مدیسین با ارتباط مشاوره تلفنی در این است که در ارتباط تله‌مدیسین، امکان تبادل اطلاعات، دیدن بیمار و معاینات مربوط به او از طریق تصویر وجود دارد.
وی تاکید کرد تله‌مدیسین به کارگیری تکنولوژی الکترونیکی و دیجیتال به منظور اعمال مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی از بیمارانی است که در نقاط دور از مرکز درمانی به سر می‌برند و موجب تصمیم‌گیری به موقع و مناسب بدون صرف هزینه سفرها خواهد شد.
معاون وزیر بهداشت یادآور شد ارتباط کلینیک مجازی طب کار فعلا با مرکز طب کار بوشهر برقرار شده است اما این ارتباطات به تدریج توسعه خواهد یافت.
رضوی افزود: هم اکنون 30 مرکز یا کلینیک مجازی در زمینه‌های مختلف پزشکی در کشور فعالیت دارند و ظرف دو هفته آینده، طی سمیناری تمام این فعالیت‌ها معرفی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :