آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14098
تاریخ انتشار : 11 مهر 1391 11:44
تعداد بازدید : 961

با وجود شکست سخت

مایکروسافت بار دیگر گوشی می سازد

در حالی که مایکروسافت پیشتر شانس خود را برای ساخت گوشی آزمایش کرد و نتوانسته بود موفقیتی در این زمینه کسب کند، شایعاتی درباره ساخت گوشی با ویندوز فون 8 توسط این غول نرم افزاری منتشر شده است.

gadgets.ndtv.com-مایکروسافت مدت‌هاست برای عرضه سیستم عامل ویندوزفون 8 برنامه‌ریزی کرده و ظاهرا قصد دارد این سیستم عامل را به ‌همراه یک گوشی با برند خود راهی بازار کند.
مایکروسافت انتظار دارد گوشی هوشمند خود را نیمه اول سال 2013 به بازار عرضه کند.
به گزارش چایناتایمز، مایکروسافت نخستین گوشی هوشمند خود را با پشتیبانی از ویندوز فون 8 چهار ماه دیگر به بازار عرضه خواهد کرد.
همکاری با نوکیا
مایکروسافت در رده نخستین تولیدکنندگان نرم‌افزاری قرار دارد که اقدام به ساخت پلات‌فورم موبایلی کرد و سال‌ها بالاترین سهم بازار سیستم‌عامل موبایل را در اختیار داشت، اما با روی کار آمدن آندرویید گوگل، سهم این غول نرم‌افزاری در بازار موبایل به شدت افت کرد. از این رو سال گذشته ویندوز فون را معرفی کرد و از ابتدای رونمایی این پلات‌فورم، نوکیا و مایکروسافت همکاری نزدیکی را با یکدیگر آغاز کردند. بنابراین نخستین‌ گوشی‌های ویندوز فون متعلق به مایکروسافت و نوکیا بود و هر دوی این شرکت‌ها تلاش کردند تا این گوشی‌ها را با پلات‌فورم جدیدشان هر چه بیشتر به محبوبیت برسانند.
اما هیچ‌کدام از شرکت‌ها نتوانستند به اهداف خود برسند و برنامه‌ آنها مطابق انتظارات‌شان پیش نرفت و سهم بازار پلات‌فورم ویندوزفون افزایش قابل ملاحظه‌ای نداشت. با این حال هر دوی این شرکت‌ها هنوز هم همه تلاش خود را می‌کنند تا سهم بیشتری از بازار گوشی تلفن همراه را به خود اختصاص دهند.
اما از سوی دیگر مایکروسافت ظاهرا قصد دارد یک گوشی تحت برند خود تولید کند که هنوز مشخص نیست که این غول نرم‌افزاری کدام یک از شرکت‌ها را برای ساخت گوشی جدیدش انتخاب کرده‌ است.
اگرچه به نظر می‌رسد که نوکیا بهترین گزینه برای ساخت گوشی مایکروسافت باشد، اما ظاهرا این شرکت آمریکایی قصد ندارد فقط با نوکیا همکاری مشترک داشته باشد و تنها همکارش برای ساخت گوشی باشد. از سوی دیگر شایعاتی مبنی بر همکاری مایکروسافت با HTC برای ساخت گوشی منتشر شده و ظاهرا قرار است این گوشی با نام
 «Signature Windows Phone 8» به بازار بیاید.

مایکروسافت با ایسوس همکاری می‌کند
اگرچه زمزمه‌هایی درباره همکاری مایکروسافت با شرکت HTC به گوش می‌رسد، شایع شده که این شرکت آمریکایی درصدد است با ایسوس گوشی هوشمندی از سری ویندوز فون 8 بسازد.
به این ترتیب اگر مایکروسافت با همکاری ایسوس گوشی هوشمندش را تولید کند، می‌تواند به شکل یکپارچه به تبلیغات و بازاریابی برای محصولات‌اش بپردازد، زیرا پیشتر ایسوس و مایکروسافت با همکاری یکدیگر تبلت Surface را تولید کرده‌اند.

آیا مایکروسافت Kin دیگری می‌سازد
این نخستین بار نیست که مایکروسافت اقدام به ساخت گوشی هوشمند می‌کند. مایکروسافت طی دو سال گذشته دو مدل گوشی هوشمند از سری Kin تولید و به بازار آمریکا عرضه کرد.
این گوشی‌ها طراحی جالبی داشتند و با سایر گوشی‌هایی که تاکنون به بازار عرضه شده متفاوت بودند.
مایکروسافت این گوشی‌ها را توسط ورایزون وایرلس به بازار آمریکا عرضه کرد، اما این شرکت آمریکایی نتوانست در این زمینه موفقیتی کسب کند و دو ماه بعد، فروش این گوشی‌ها در بازار متوقف شد.
بر این اساس انتظار می‌رود گوشی‌های جدید مایکروسافت کیفیت و عملکرد بهتری از گوشی‌های سری Kin داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :