آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14087
تاریخ انتشار : 11 مهر 1391 11:27
تعداد بازدید : 911

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:

فراخوان جذب شرکت های دانش بنیان به زودی منتشر می شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم به زودی فراخوانی برای جذب شرکت های دانش بنیان اعلام خواهد کرد و بخش های تحقیق و توسعه شرکت های تولیدکننده می توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند.

خبرگزاری مهر- دکتر محمد مهدی نژاد نوری با اشاره به تلاش‌های این وزارتخانه در زمینه تکمیل چرخه تولید تا تجاری سازی، افزود: در حال حاضر 60 درصد نیروهای شاغل در بخش‌های خصوصی دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم هستند که این نشان می‌دهد بازار رقابتی در بخش‌های خصوصی برای ایجاد کسب و کار دانش بنیان وجود ندارد.
معاون پژوهش و فناوری گفت: بر اساس قوانین به بخش‌های تولیدی مجوز شرکت‌های دانش بنیان اعطا نمی‌شود بلکه این مجوز به بخش‌های تحقیق و توسعه آنها داده می‌شود تا از مزایا و تسهیلات شرکت‌های دانش بنیان بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه بخش‌های تحقیق و توسعه می‌توانند از طریق پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد اقدام کنند، یادآور شد: علاوه بر این به زودی وزارت علوم فراخوانی برای جذب شرکت‌های دانش بنیان اعلام خواهد کرد و این شرکت‌ها می‌توانند مجوزهای شرکت‌های دانش بنیان را دریافت کنند.
مهدی‌نژاد معافیت مالیاتی را از جمله مزایای شرکت‌های دانش بنیان ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه سالی نیم تا سه درصد بودجه‌های عمومی دولت به این صندوق اختصاص یافته است، اضافه کرد: در این راستا وزارت نفت اعلام کرده است که مجموعه‌های نفتی سالی سه درصد از بودجه‌های خود را به این امر اختصاص خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :