آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14086
تاریخ انتشار : 11 مهر 1391 11:23
تعداد بازدید : 467

بانک ها به یاری صادرات بیایند

مدیرکل دفتر توسعه صادرات کالا سازمان توسعه تجارت ايران: صادركنندگان با محدودیت مواجه هستند و لازم است نظام بانکی برای رشد صادرات چاره جویی اساسی داشته باشد.

ایرنا- محمود بازاری تحقق رقم 45 میلیارد دلار صادرات در سال 90 را مرهون تلاش صادرکنندگان دانست و گفت: در کار گروه صادرات امسال دستیابی به رقم 75 میلیارد دلار هدف گذاری شده است.
وی تصریح کرد: رسیدن به رقم مورد انتظار در سال 91 تلاش مضاعفی را طلب می‌کند و این در حالی است که در حوزه کشاورزی برای صادرات ظرفیت بسیار عظیمی وجود دارد که باید از آن بهره برد.
به گفته بازاری، با توجه به سند چشم‌انداز 1404 باید فضا در جامعه به نحوی طراحی شود که بخش خصوصی بتواند بدون دغدغه به کمک اقتصاد کشور بیاید.
وی اضافه کرد: تنظیم برنامه‌های عملیاتی در دستگاه‌های اجرایی براساس برنامه پنجم توسعه و سند بالا دستی چشم‌انداز 1404 در واقع تکلیف همگان است.
بازاری گفت: تقویت صادرات خواسته دولت و بخش خصوصی است، بنابراین به منظور ارتقای کمی و کیفی، تقویت جامعه تولید کننده و رشد صادرات همگی باید با جدیت تلاش داشته باشند.وی در زمینه توسعه صادرات صنایع دستی و رشد گردشگری گفت: ایران از گذشته دور از کشورهای تولید و صادرکننده صنایع دستی بوده و اکنون باید از این بخش برای کسب درآمدهای ارزی باتوجه به توانایی و ظرفیتی که دارد به عنوان جایگزینی برای درآمدهای نفتی بهره گرفت. بازاری از زمینه‌های بی‌نظیر گردشگری در کشور اعم از سیاحتی، مذهبی، درمانی به عنوان شاخص‌هایی که در کمتر مناطق جهان فراهم است یاد کرد و گفت: لازم است برای رشد گردشگری همه دستگاه‌های مسوول نسبت به تنظیم سیاست‌های هم‌پوشانی گام بردارند تا شاهد جذب هر چه بیشتر گردشگران از اقصی نقاط جهان باشیم.
وی گفت: برای رشد صادرات کشور از همه ظرفیت‌ها باید بهره گرفت و با وجود تمام محدودیت‌ها، کشور ما دارای امکانات خدادادی است که دشمنان نخواهند توانست، ایران را تسلیم خود سازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :