آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14085
تاریخ انتشار : 11 مهر 1391 11:21
تعداد بازدید : 552

رییس اتاق ایران:

بهترین راهکار استفاده از سیستم شناور مدیریت شده ارز است

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تاکید کرد: زمانی که مرکز مبادلات ارزی تنها 10 تا 20 درصد نیاز بازار را تامین می کند، نمی توان بیش از این انتظار داشت که در بازار ارز نقش آفرینی داشته باشد.

خبرگزاری مهر- محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه دیروز شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران از تقسیط 920 هزار میلیارد از بدهی‌های معوق بانکی تولیدکنندگان خبر داد و گفت:‌ جرایم آنها نیز بخشوده شده است.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: همچنین در شش ماهه نخست امسال نیز رقم بدهی‌های معوق به دو هزار و 235 میلیارد ریال رسیده است.
وی از بررسی بند 28 قانون بودجه سال گذشته و 29 قانون بودجه امسال در جلسه امروز شورای گفت‌وگو خبر داد و تصریح کرد: تقسیط بدهی‌های معوق امسال دربند 29 قانون بودجه قرار گرفته و پیش از این بانک‌های خصوصی به دلیل اینکه در دستورالعمل بانک مرکزی نامی از آنها ذکر نشده بود مورد اجرای قانون قرار نگرفتند اما به زودی بخشنامه‌ای از سوی بانک مرکزی صادر می‌شود که براساس آن، بانک‌های خصوصی بتوانند بدهی‌های معوق خود را تقسیط کنند.
به گفته سخنگوی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی براساس بخشنامه جدی بانک مرکزی مطالبات مشکوک الوصول تولید کنندگان نیز می‌تواند با نظر مساعد هیات مدیره بانک‌ها تقسیط شود. نهاوندیان ادامه داد: بنگاه‌ها نباید در تامین مالی خود صرفا به بانک‌ها اتکا داشته باشند بلکه می‌توانند از طریق بورس نیز به منابع جدیدی دست یابند.
وی در خصوص میزان موفقیت مرکز مبادلات ارزی افزود:‌ تا هنگامی که این مرکز تامین کننده 10 تا 20 درصد ارز مورد نیاز بازار باشد نمی‌توان توقع داشت که نقش‌آفرینی بیش از این در بازار ارز داشته باشد.
به اعتقاد نهاوندیان، در شرایط کنونی بهترین راهکار برای تنظیم بازار ارز استفاده از سیستم شناور مدیریت شده و لازم است دولت به بازار رقابتی کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :