آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12737
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1391 10:16
تعداد بازدید : 594

قائم مقام وزیر صنعت اعلام کرد:

مصوبه جدید صندوق توسعه ملی برای کمک به صنعت

قائم مقام وزیر صنعت از مصوبه صندوق توسعه ملی برای تخصیص منابع جدید ارزی به بخش صنعت خبر داد.

خبرگزاری فارس- مسعود موحدی در حاشیه نشست مدیریت نقدینگی و راهکارهای هدایت سرمایه به بخش‌های مولد در مورد مصوبه دولت برای مسدود شدن حساب ارزی نزد بانک‌ها گفت: پیش‌بینی شده سپرده‌ای از محل صندوق توسعه ملی در اختیار سیستم بانکی قرار گیرد تا به عنوان یک منبع تسهیلات ارزی به بخش صنعت اختصاص ‌یابد.
وی تصریح کرد: جزییات و میزان این تسهیلات توسط مسوولان صندوق اعلام خواهد شد.
موحدی در پاسخ به این سوال خبرنگاران که با وجود برگزاری نشست‌های مختلف در مورد تامین مالی بخش صنعت، این بحث‌ها چه زمانی به نتیجه می‌رسد و تولید‌کنندگان چه موقع از تسهیلات برخوردار خواهند شد؟ گفت: تامین مالی زنجیره‌ای طی دو هفته آینده اجرایی خواهد شد. در مورد منابع صندوق توسعه ملی و استفاده از ساز و کارهای بورس نیز پرداخت‌ها در حال حاضر اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: شش هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی‌های وزارت صنعت حاصل خواهد شد تا از طریق فروش اموال مازاد این وزارتخانه امکان تبدیل آن به منابعی برای ارایه سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی فراهم شود.
وی در مورد پرداخت تسهیلات ریالی هشت هزار میلیارد تومانی از محل صندوق توسعه ملی نیز به خبرنگار فارس گفت: باید فرآیند قانونی این مساله طی شود. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این مبلغ به تدریج در طول چند ماه وارد فرآیند تولید خواهد شد.
قائم مقام وزیر صنعت گفت: چارچوب‌های این مساله ایجاد شده، مجوز و دستور برای انتقال برخی از موجودی صندوق به چهار بانک صادر شده و طرح‌هایی نیز برای دریافت تسهیلات به این بانک‌ها معرفی شده‌اند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به صنعتگران رقمی پرداخت شده یا خیر نیز گفت: اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم ولی فکر می‌کنم پرداخت‌ها شروع شده باشد.
وی افزود: پیشنهاداتی را برای تامین مالی بخش تولید به شورای پول و اعتبار ارایه کرده‌ایم که از حدود یک ماه پیش در دستور کار شورا قرار گرفته و در حال بررسی است
 موحدی ادامه داد: امیدواریم طی هفته‌های آینده اخبار خوبی در این مورد داشته باشیم تا منابع بیشتری به سمت تولید هدایت شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :