آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12731
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1391 10:3
تعداد بازدید : 534

مدیرعامل شرکت پست:

برنامه ای برای افزایش تعرفه های پستی نداریم

به گفته مدیرعامل شرکت پست، درحال حاضر برنامه ای برای افزایش تعرفه های پستی در دستور کار قرار نداده ایم و تعرفه های فعلی به جای خود باقی می مانند.

تلنا- محمد حسین کرباسیان، مدیرعامل شرکت پست با اشاره به اینکه چاره سوددهی پست افزایش نرخ نیست، گفت: پست را نمی‌توان بنگاه اقتصادی دانست که با افزایش قیمت‌ها، تعرفه‌های آن بالا رود. پست در دنیا به دنبال سوددهی نیست بلکه مزایای اجتماعی آن به زیانش می‌چربد. بنابراین دولت در قدم نخست باید به دید بخش خدمات‌رسان به آن نگاه کند و در مرحله بعد برای درآمدزایی از آن برروی فرهنگ‌سازیش برنامه‌ریزی کند.وی افزود: اگر بخواهیم به پست اقتصادی نگاه کنیم حتما باید از بعد فرهنگی در میان مردم و مسوولان برنامه‌ریزی شود تا مردم راغب شوند از پست برای انجام امور خود استفاده کنند.از سوی دیگر پست نیز با بالا بردن کیفیت، نوع خدمتی که ارایه‌ می‌دهد و مشتری‌مداری به شکلی عمل کند که ترافیک‌ها افزایش یابند.
وی بیان کرد: در سودزایی پست هم مردم، مسوولان، قانون‌گذاران و ناظران باید دست به دست هم بدهند تا سرانه پست افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت پست با اشاره به اینکه تعرفه‌های پستی هفت سال افزایش نیافت در حالی که سالانه 20 درصد افزایش هزینه داشت، گفت: با افزایش تعرفه در سال گذشته 40 درصد رشد درآمد داشته‌ایم اما این میزان افزایش تعرفه به حدی نبود که از شرایط بحرانی ما بکاهد و از سوی دیگر اگر تعرفه‌ها را افزایش دهیم از سبد کالای مردم حذف می‌شویم با این نگاه در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش تعرفه‌ها در دستور کار نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :