آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12730
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1391 9:58
تعداد بازدید : 693

تعرفه و روش هاي ارسال پيامك با تلفن ثابت

ارسال پيامك تلفن ثابت به سه روش انجام مي شود كه شامل ارسال پيامك توسط تلفن هاي روميزي مخصوص و همچنين دستگاهي كه به تلفن هاي معمولي وصل مي شود و مي تواند پيامك ارسال كند و نوع دوم استفاده از سيستم «پياثا» با روش دايل آپ و روش سوم استفاده از اينترنت پرسرعت «آسانك» است.

ایسنا- براي ارسال پیامك از شبکه تلفن ثابت، ابتدا بايد وارد منوي دستگاه تلفن خود شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد كنيد.براي ارسال پيامك از طريق تلفن ثابت مراحلي را به ترتيب انجام دهيد: دکمه نوشتن (Write) را فشار دهید. سپس پیام خود را توسط دکمه‌های موجود تایپ کرده و دکمه OK را فشار دهید.شماره تلفن مقصد (گیرنده) را وارد کرده و دکمه OK را فشار دهید. پیام شما ارسال خواهد شد و پیغام موفق (Successful) روی گوشی شما نمایش داده می‌شود.
در صورت دريافت پيام توسط گيرنده،‌ گوشی شما با پخش آلارم و اعلام روی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) را به شما اعلام می‌کند.همچنين در صورت دريافت پيام توسط گوشي شما،‌ دكمه «خواندن» پيام (read)‌ را فشار دهيد. به اين ترتيب آخرين پيام دريافتي شما روي گوشي نمايش داده مي‌شود.گفتنی است، سقف تعرفه پيامك از تلفن ثابت به ثابت با نوع ارتباط شهري يك پالس، سقف تعرفه از شبكه تلفن ثابت به تلفن ثابت با نوع ارتباطي بين شهري دو پالس، ارسال پيامك از تلفن همراه به تلفن ثابت از نوع ارتباطي شهري و بين شهري دو پالس محاسبه مي‌شود.
قائم مقام مديرعامل شركت مخابرات استان تهران درباره سرويس ارسال پيامك از طريق تلفن ثابت گفت: پيامك تلفن ثابت با استقبال خوبي مواجه بوده است و اجراي اين طرح بيشتر به نفع شركت‌هاي خصوصي، مدراس، هيات‌هاي مذهبي و مجتمع‌هاست.
وي عنوان كرد: استفاده از اين سرويس امكان شناسايي مزاحمان را فراهم كرده است و فرد به طور كامل از شماره ارسال شده آگاهي دارد.
وی بهترين روش ارسال پيامك تلفن ثابت را از طريق آسانك اعلام كرد و گفت: ‌ارسال پيامك از تلفن ثابت به ثابت هزينه كمتري براي مشتركان دارد.
اين مقام مسوول در توضيح هزينه در نظر گرفته شده پيامك تلفن ثابت به ثابت براي هر پيامك حدود 60 ريال و هزينه ارسال پيامك از تلفن ثابت به سيار را حدود 110 ريال اعلام كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :