آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12723
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1391 9:26
تعداد بازدید : 561

کشف بدافزارهای جدید ضدایرانی

تحقیقات تازه نشان می دهد ویروس فلیم بخشی از یک نبرد گسترده تر سایبری علیه ایران است که طراحی آن به اوایل سال 2006 بازمی گردد.

خبرگزاری فارس- تحقیقات نشان می‌دهد ویروس فلیم با حداقل سه برنامه بدافزاری دیگر در ارتباط است.
بر اساس بررسی‌ها طراحی فلیم بخشی از یک توطئه آمریکایی–اسراییلی برای کند کردن روند فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است. برخی از مولفه‌های بدافزاری مرتبط با فلیم هنوز از سوی کارشناسان شناسایی نشده‌اند و تحقیقات در مورد آنها جریان دارد.
گزارش‌های تازه منتشر شده در این مورد که توسط شرکت امنیتی روسی کسپرسکی، گروه واکنش سریع رایانه‌ای آلمان و بازوی امنیت سایبری اتحادیه بین‌المللی مخابرات تهیه شده، نشان می‌دهد که طراحی فلیم از سال 2006 آغاز شده است.
در گزارش قبلی کسپرسکی تصریح شده بود که نگارش کدهای ویروس فلیم که احتمال می‌رود با استاکس نت و چند ویروس دیگر مرتبط باشد به سال 2009 بازمی‌گردد. از سه مولفه تازه کشف شده مرتبط با فلیم حداقل یکی هم‌اکنون در حالت فعالیت جدی مخرب است.
نکته دیگر اینکه فلیم به گونه‌ای طراحی شده که هرگونه تلاش برای شناسایی منبع خود را غیرممکن می‌کند. به عنوان مثال فلیم جلوی ثبت لاگ فایل‌ها و داده‌های ورودی در دیتابیس‌ها را که منجر به کشف آن شود، می‌گیرد و در این زمینه اختلال ایجاد می‌کند.
در حال حاضر تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت فلیم و اجزای تازه کشف شده آن ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :