آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12718
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1391 9:4
تعداد بازدید : 726

واکنش سازمان نصر کشور به انتشار خبر اعلام تعرفه خدمات فناوری اطلاعات در اوایل مهرماه

هـنوز کـاری نـکرده ایـم

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد، تعرفه خدمات فناوری اطلاعات در سال جاری از طرف این سازمان هنوز اعلام نشده که پس از طی فرآیند لازم تا پایان مهرماه اعلام خواهد شد.

فناوران- در پی انتشار اخباری در مورد اعلام ترخ‌نامه جدید خدمات فناوری اطلاعات از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اوایل مهرماه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به این خبر واکنش نشان داد. در این خبر آمده بود که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نرخ‌نامه خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اعلام نظر و ابلاغ تحویل داده است.
در اطلاعیه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور آمده است:
«با توجه به مطالب مندرج در برخی از جراید پیرامون تعیین تعرفه خدمات فناوری اطلاعات به آگاهی عموم می‌رساند سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بر اساس اختیارات محوله در بند 12 ماده 65 آیین نامه مصوب هیات محترم وزیران در خصوص تشکیل نظام صنفی رایانه‌ای، طی فرآیند کارشناسانه و اخذ نظرات ذی‌نفعان از سال 89 اقدام به انتشار تعرفه خدمات حوزه‌ فناوری اطلاعات کرده است.
نیاز بازار و جامعیت تعرفه‌های منتشره، استقبال فعالان و مصرف‌کنندگان حوزه فناوری اطلاعات را در پی داشت. اینک این سازمان با تاکید بر مشارکت مستقیم اتحادیه‌های صنفی مرتبط سراسر کشور در تدوین تعرفه جدید، ضمن کسب نظر از تمام نظام‌های رایانه‌ای استان‌ها از اتحادیه‌های مذکور نیز درخواست ارایه نظر کرده است.
در این راستا به‌ویژه توافق با اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به جد مورد نظر است. در این خصوص با اتحادیه یادشده توافق قبلی برای فعالیت مشترک در تدوین پیشنهاد حوزه تهران و ارایه آن حاصل شده است.
لذا به‌روشنی اعلام می‌دارد اعلام تعرفه جدید مستلزم جمع‌آوری پیشنهادهای نظام‌های استانی و تاثیر آن بر تعرفه کلی، کسب نظر اتحادیه‌های صنفی و در نهایت طرح و تصویب در شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور است که دستور کار نشست مهرماه این شوراست.
پس در سال جاری هنوز تعرفه خدمات از سوی این سازمان اعلام نشده که پس از طی فرآیند لازم تا پایان مهرماه اعلام خواهد شد.»
گفتنی است، در حالی اطلاعیه سازمان از توافق با اتحادیه در مورد نرخ‌نامه خبر می‌دهد که در زمان ریاست شهرام شیرمست در دوره پیشین اتحادیه، اختلافات شخصی سبب همکاری نکردن این دو نهاد در تعیین نرخ‌نامه شده بود.
نکته دیگر این که سازمان نظام صنفی در این اطلاعیه از تدوین این نرخ‌نامه برای سال جاری در ماه هفتم سال را می‌دهد که خود این موضوع جای سوال و تعجب دارد.
نکته آخر هم اینکه، در دو سه هفته گذشته هیچ خبر مهمی از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای منتشر نشده بود و اکنون پس از گذشت این مدت، سازمان نظام صنفی در اطلاعیه‌ای خبر از انجام ندادن یکی از وظایف خود تا امروز را می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :