آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12677
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 11:25
تعداد بازدید : 389

بلوک 33/76 درصدی سهام بانک پارسیان روی میز فروش

معاون اقتصادی ایران خودرو خبر از عرضه بلوک 76/33 درصدی سهام بانک پارسیان داد.

سنا- علی مهری معاون اقتصادی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: تعداد سهام گروه صنعتی ایران خودرو بالغ بر چهار میلیارد و 400 میلیون سهم معادل 76/33 درصد سهام بانک پارسیان است.
وی افزود: باتوجه به تعداد و درصد سهام حداقل سه کرسی هیات مدیره و در مواردی نیز با توجه به ترکیب سهامداران حاضر در مجمع و هماهنگی سایر سهامداران، چهار کرسی هیات مدیره در اختیار دارنده سهام مذکور قرار می‌گیرد.
مهری با اشاره به مبادله موافقت‌نامه فروش سهام با یک خریدار افزود: پس از آماده‌سازی سهام و رفع موانع عرضه و نیز تجمیع کدهای سهامداری مختلف گروه، نسبت به آگهی عرضه سهام از طریق بورس تا 15 مهرماه سال جاری اقدام خواهد شد.وی پیش‌بینی کرد: با توجه به جایگاه و جذابیت سهام بانک، استقبال خوبی از سهام توسط گروه‌های مختلف خریدار صورت گرفته و فروش سهام در یک فرآیند رقابتی خوب در بورس انجام شود.
مهری با اشاره به تاثیر واگذاری سهام بر سود سهام گروه صنعتی ایران خودرو افزود: با توجه به پایین بودن قیمت تمام شده سهام بانک پارسیان برای شرکت‌های گروه صنعتی پیش‌بینی می‌شود واگذاری سهام مذکور سود مناسبی برای سهامداران شرکت ایران خودرو و آن دسته از شرکت‌های تابعه که سهام پارسیان را دارند، داشته باشد.
وی افزود: از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت گسترش سرمایه‌گذاری با دارابودن بیش از 14 درصد سهام (مستقیم و غیرمستقیم)، سرمایه‌گذاری سمند با دارابودن هفت درصد و ایران خودرو دیزل با دارابودن 5/2 درصد سهام اشاره کرد.
 معاون اقتصادی ایران خودرو پیش‌بینی کرد: با فروش سهام بانک پارسیان سود مناسبی از محل فروش سهام شرکت‌های مذکور به دست آید. البته سود نهایی با توجه به نتایج عملیات شرکت‌های گروه و سود حاصل از فروش سهام مذکور حاصل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :