آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12676
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 11:21
تعداد بازدید : 466

بانک کره ای تحریم ها علیه ایران را نادیده گرفت

یک پایگاه کره ای با اشاره به تحقیق مقامات قضایی سئول در مورد انتقال 87 میلیون دلار به خارج از این کشور اعلام کرد ممکن است یک موسسه مالی برخلاف تحریم ها این مبلغ را به ایران منتقل کرده باشد.

خبرگزاری فارس- مقامات قضایی سئول تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند تا دریابند که چگونه حدود یک تریلیون وون (بیش از 87 میلیون دلار) از طریق  حسابی بانکی که برای همکاری با ایران ایجاد شده بود، از کشور خارج شده است. انجام تحقیقات در مورد این حساب که در بانک صنعت کره قرار دارد، احتمالا بر فعالیت‌های واردکنندگان کره‌ای نفت ایران و شرکت‌های کوچک و متوسط کره‌ای طرف همکاری با این کشور تاثیر خواهد گذاشت.
مسوولان قضایی کره دیروز اعلام کردند که تحقیقاتی را در مورد نمایندگی یک شرکت تجاری آغاز کرده‌اند که مقادیر زیادی پول را با استفاده از روش‌های غیرقانونی از کره خارج کرده است. نام این شرکت هنوز اعلام نشده است.
مقامات می‌گویند، اگر اطلاعات واصله صحت داشته باشد، قانون کنترل ارزهای خارجی باید در مورد این پرونده اعمال شود. به گفته یک منبع آگاه، تحقیقات در مراحل مقدماتی قرار دارد و باید مشخص شود که مبلغ تراکنش‌های انجام گرفته به چه میزان بوده است.در صورتی که ثابت شود این پول به ایران انتقال پیدا کرده وضعیت پیچیده‌تر خواهد شد، زیرا بر اساس قانون تحریم‌های آمریکا علیه ایران، موسسات مالی‌ای که اقدام به همکاری مالی با ایران کنند، مشمول مجازات خواهند شد. در حال حاضر  تنها دو بانک کره‌ای، یعنی بانک صنعت کره و ووری بانک، دارای حساب‌های ایرانی هستند که از آنها برای پرداخت پول نفت این کشور استفاده می‌شود.گفته می‌شود که مجموعا حدود پنج تریلیون وون (حدود 438 میلیون دلار) در این حساب‌ها وجود دارد که اگر این حساب‌ها مسدود شوند، ممکن است تجارت بین دو کشور متوقف شود. بانک‌های کره‌ای نگران‌اند که این تحقیقات و افشای همکاری‌های غیرقانونی انجام گرفته با ایران، تاثیر منفی‌ای بر حساب‌های سپرده ایرانی این بانک‌ها بگذارد. یک مقام بانکی کره‌ای گفت، باید ببینیم این تحقیقات تا کجا پیش می‌رود. اما اگر مشخص شود که عملیات پولشویی در قالب این حساب‌ها انجام می‌گرفته، ممکن است اقدامات جدی‌ای صورت گیرد که شامل بسته شدن این حساب‌ها خواهد بود.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :