آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12667
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 10:59
تعداد بازدید : 1056

تایپ روی گوشی های هوشمند با لیزر

یک تولید کننده تجهیزات الکترونیکی اقدام به ارایه صفحه کلید مجازی کرده که با لیزر یک جا کلیدی کوچک روی یک سطح صاف ایجاد می شود و حرکات انگشت کاربر روی آن هنگام تایپ کردن در تلفن هوشمند یا آی پد ظاهر خواهد شد.

خبرگزاری مهر- با وجود اینکه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها از ویژگی‌های بسیاری برخوردارند اما هنگام نوشتن و تایپ کردن یک صفحه کلید کوچک روی صفحه لمسی را هرگز نمی‌توان با یک صفحه کلید با اندازه کامل مقایسه کرد.
تاکنون راهکارهایی برای این مساله ارایه شده است که می‌توان به صفحه کلیدهای تا شونده و قاب‌های محافظی که صفحه کلید مجازی داخل آن قرار گرفته اشاره کرد، اما براساس اظهارات سازنده یک صفحه کلید جدید این گزینه‌ها و راهکارها تنها موجب می‌شود که دستگاه از قابلیت حرکت کمتری برخوردار شود و کاربر مجبور به حمل یک بار سنگین با خود باشد.
یک تولید کننده تجهیزات الکترونیکی با عنوان بروک استون اقدام به تولید یک صفحه کلید مجازی جدید کرده که با استفاده از تجهیزاتی که داخل یک جاکلیدی کوچک قرار داده یک صفحه کلید لیزری روی یک سطح صاف ایجاد می‌کند.
بی‌تردید این نخستین صفحه کلیدی نیست که در بازار وجود دارد اما می‌توان گفت که این صفحه کلید کوچک‌ترین و کم‌هزینه‌ترین صفحه کلید مجازی تولید شده است که با استفاده از لیزر یک صفحه کلید کامل به وجود آورده و حسگر اپتیکال آن حرکت انگشت‌های کاربر را هنگام تایپ دنبال می‌کند.
اتصال بلوتوث موجب می‌شود که این صفحه کلید مجازی حرکت انگشت کاربر به عنوان تایپ کلمات را با اکثر دستگاه‌های امروزی همگام سازد تا متن نوشتن در دستگاه تلفن هوشمند یا آی‌پد و تبلت نیز ظاهر شود. در این میان یک باتری لیتیوم قدرت کافی را برای تایپ دو ساعته فراهم می‌کند که می‌توان آن را از طریق USB شارژ کرد.
بهترین نکته درباره این فناوری این است که کل اندازه این تجهیزات اندازه یک فندک Zippo است که به سادگی در جیب حمل می‌شود.
جدا از ویژگی قابلیت حمل و نقل راحت، این صفحه کلید مجازی بسیار بهداشتی‌تر از صفحه کلید فیزیکی است که تمام جر‌ها و غبار را با استفاده بیشتر به خود می‌گیرد.
این صفحه کلید با قیمت 99/99 دلار از اول اکتبر به فروش می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :