آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12657
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 10:29
تعداد بازدید : 514

دو عرضه کننده راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی در هم ادغام می شوند

شرکت اپیکور، یکی از عرضه کنندگان راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) از خرید رقیب خود، شرکت سولارسافت بیزینس خبر داده است.

همکاران سیستم- شرکت سولارسافت که خود از جمله عرضه کنندگان راهکارهای برنامه‌ریزی‌ منابع سازمانی در بخش میانی بازار به شمار می‌رود، در بریتانیا مستقر است و پس از این به شرکت اپیکور کمک خواهد کرد تا حضور خود در بازارهای اروپا را گسترش دهد.

به گزارش وب سایت informationweek، اپیکور از جمله شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای مدیریت منابع سازمانی است که در این صنعت رشد بسیار پرشتابی را تجربه می‌کند. درآمد این شرکت در عرض یک سال گذشته با دو برابر افزایش به ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است. ادغام اپیکور با شرکت اکتیوانت یکی از مهم‌ترین دلایل رشد پرشتاب درآمدهای این شرکت بوده است. شرکت سولار سافت نیز که درآمد سالانه آن مبلغی در حدود ۹۰ میلیون دلار برآورد شده است، موافقت کرده است با دریافت یک میلیارد دلار در شرکت اپیکور ادغام شود.

شرکت سولار سافت هم‌اکنون دارای چهارصد کارمند و دو هزار مشتری در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای شمالی است. انتظار می‌رود قرار داد خرید این شرکت در عرض ۴۵ روز آینده نهایی شود.

براساس این گزارش، شرکت اپیکور امیدوار است بتواند برخی از آخرین محصولات خود مثل راهکارهای هوشمندی تجاری و نرم‌افزارهای همراه را به مشتریان شرکت سولار سافت بفروشد و از این طریق درآمدهای خود را افزایش دهد. اپیکور در حالی اقدام به خرید این شرکت کرده است که چندی پیش جدید‌ترین نسخه از راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی خود را که اپیکور‌ای آر پی (Epicor ERP) نام داشت، روانه بازار کرد.

گفتنی است، اپیکور تنها عرضه‌کننده راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی برای کسب و کارهای متوسط نیست که اقدام به خرید شرکت‌های دیگر و افزایش درآمد خود کرده است. رقیب اپیکور، شرکت اینفور نیز اقدام به خرید شرکت لاوسون سافت ویر کرد و توانست درآمد سالانه خود را به 8/2 میلیارد دلار افزایش دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :