آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12652
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 10:5
تعداد بازدید : 528

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات

تعرفه مکالمه با موبایل گران است

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه تلفن ثابت هر خانوار ایرانی را سه هزار تومان در ماه عنوان کرد و گفت: هر خانواده ایرانی مجبور است پنج درصد از هزینه های خود را به موبایل اختصاص دهد که این رقم بسیار زیاد است.

خبرگزاری مهر- محمد سلیمانی با اشاره به وضعیت سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات همچون تلفن ثابت و موبایل در کشور، قیمت و تعرفه تلفن همراه در ایران را در مقایسه با سایر کشورها ارزان عنوان کرد و گفت: اما این رقم نسبت به سبد خانوار ایرانی گران است.

وی افزود: هزینه تلفن همراه در سبد خانواده ایرانی عدد قابل توجهی است و هر خانواده ایرانی مجبور است پنج درصد از هزینه‌های خود را به موبایل اختصاص دهد که این عدد برای موبایل بسیار زیاد است و اپراتورها نباید در فکر افزایش قیمت مکالمات باشند بلکه باید به کاهش آن فکر کنند.

رییس کمیته فناوری‌های نوین مجلس در مورد وضعیت هزینه‌های تلفن ثابت برای خانوار ایرانی نیز بیان کرد: در حوزه تلفن ثابت قیمت به نفع مشتری است؛ چرا که نرخ تلفن ثابت به ثابت به طور متوسط برای خانوار ایرانی ماهانه سه هزار تومان هزینه برمی‌دارد که این رقم چون میان اعضای خانواده سرشکن می‌شود رقم بالایی نیست و نسبت به سایر نقاط دنیا نیز ارزان است.

وی گفت: نرخ موبایل و اینترنت در ایران نسبتا بالاست و رقم استفاده از اینترنت خانوار ایرانی حتی از خیلی کشورهای دیگر بالاتر است که علت آن عدم توسعه این بخش است و باید برای آن فکری کرد.

رییس کمیته فناوری‌های نوین مجلس شورای اسلامی پیش از این نیز گفته بود: باید توجه داشت که هر خانوار ایرانی شاید بتواند ماهانه 10هزار تومان بابت اینترنت بپردازد اما ماهی 50 هزار تومان را نخواهد توانست.

وزیر سابق فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه با وجود 200 هزار مشترک ADSL در تهران نمی‌توان قیمت اینترنت را پایین آورد و باید تعداد کاربران افزایش یابد تا هزینه اینترنت پایین بیاید، افزود: هم‌اکنون و با نرخ‌های فعلی تنها بیش از دو میلیون خانواده در ایران توانایی پرداخت قیمت ADSL را ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :