آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12645
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 9:50
تعداد بازدید : 633

ارايه آخرين دستاوردهاي كشور در زمينه فناوري ايمني و امنيتي در ipas يازدهم

آخرين دستاوردهاي كشور درزمينه فناوري امنيتي وايمني با هدف ارتقاي فرهنگ ايمني مردم وحركت به سوي تقويت امنيت نرم در يازدهمين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پليسي،امنيتي وايمني به نمايش در خواهدآمد.

فناوران- خدامراد اسفندياري، مديرعامل شركت ناجي پاس ومجري اين نمايشگاه درجمع خبرنگاران با اشاره به اهداف نيروي انتظامي از برگزاري اين نمايشگاه گفت: نيروي انتظامي به عنوان مسوول تامين امنيت عمومي از ابزارهاي گوناگوني براي ارتقاي امنيت استفاده مي‌كند و يكي از ابزارهاي رسيدن به اين هدف ارتقاي فرهنگ امنيت شهروندان است.

وي افزود: فرهنگ امنيت يكي از ابزارهاي تحقق امنيت نرم است. امنيتي كه در چارچوب آن شهروندان درمي يابند كه علاوه بر حضور پليس خود نيز در افزايش ضريب امنيت خود، خانواده و محل كارشان سهيم شوند و بكوشند.

وي تصريح كرد: دراين راستا نيروي انتظامي نمايشگاه بين‌المللي تجهيزات پليسي،ايمني وامنيتي رابراي افزايش فرهنگ امنيت عمومي ورسيدن به امنيت نرم برگزار مي‌كند و به همين خاطر در دوره يازدهم آن توجه ويژه‌اي به آشناسازي خانواده‌ها با ابزارها و فناوري‌هايي شده است كه به ارتقاي امنيت شخصي كمك مي‌كند.

اسفندياري گفت: از جمله اين ابزارها ارايه سخت‌افزاري ارزان قيمت است كه با نصب آن روي گوشي تلفن همراه بخش عمده امواج مضر را جذب مي‌كند. نمونه ديگر رونمايي از نوعي باند ويژه كمك‌هاي اوليه است كه با موادي كه دارد هر نوع خونريزي را متوقف مي‌كند. استفاده از اين باند در كاهش مرگ و مير در تصادفات به ويژه تصادفات جاده‌اي به بيشتر براثر خونريزي اتفاق مي‌افتد تاثير قابل توجهي دارد.

وي افزود: اسپري ضد سوختگي كه بلافاصله پس از استفاده باعث ازبين رفتن التهاب شده و اثر زخم را به سرعت ترميم مي‌كند، دوربين‌هاي مداربسته با نرم‌افزار پردازش پيشرفته و اسپري اطفاي حريق مخصوص بانوان كه تقريبا تمام معايب و دشواري‌هاي استفاده از ساير كپسول‌هاي مشابه اطفاي حريق در آن رفع شده، از ديگر محصولات ارايه شده براي ارتقاي امنيت خانواده‌ها در اين نمايشگاه است.

وي با اشاره به رونمايي و ارايه فناوري‌هاي ملي امنيتي در نمايشگاه آي پاس يازدهم تصريح كرد: در بعد ملي ما سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي امنيت ملي مهمي را در اين نمايشگاه رونمايي خواهيم كرد. به عنوان مثال دوربين‌هاي ويژه امنيتي كه در تاريكي مطلق قادر به گرفتن تصوير حتي بدون لامپ ال اي دي هستند، رونمايي از سرور آراكه سرورهاي ملي ما را ضد هك ونفوذ مي‌كند و رونمايي از نمونه پهپاد بومي‌سازي شده از جمله اين فناوري‌هاي توليد داخل
است.

اسفندياري گفت: دوربين‌هاي ضد گلوله وضد انفجار ساخت ايران و فنس‌هاي هوشمند و غيرقابل نفوذ كه با اتصال به پردازش كننده رايانه‌اي در صوت عبور غير مجاز بلافاصله به سرور مركزي اطلاع داده و در خطوط مرزي، سكوهاي نفتي و پالايشگاه‌ها قابل استفاده است، نيز از جمله فناوري‌هاي عرضه شده در اين نمايشگاه در سال توليد ملي،حمايت از كار وسرمايه ايراني است.

اين مقام مسوول با اشاره به راه‌اندازي پار ك‌هاي علم و فناوري در نمايشگاه آي پاس يازدهم افزود: مخترعان و مبتكران با حضور در نمايشگاه و ثبت‌نام در اين پارك‌ها و شركت‌هاي دانش بنيان عضو آن مي‌توانند از حمايت نيروي انتظامي از اختراع خود تا مرحله تجاري شدن برخوردار شوند.

يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي تجهيزات پليسي، امنيتي و ايمني 3تا6مهرماه در مصلاي امام خميني (ره)برگزار خواهدشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :