آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12638
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 8:57
تعداد بازدید : 596

اینترنت 200مگابیتی و هزار تلفن موقت

اقدامات مخابرات تهران برای تامین ارتباطات اجلاس "نم" تشریح شد

به گفته قائم مقام مخابرات استان تهران برای پنج روز برگزاری اجلاس غیرمتعهدها، هزار تلفن موقت نصب شد و کمترین پهنای باند اجلاس یک مگابیت بر ثانیه و بیشترین آن 200 مگابیت بر ثانیه بود.

خبرگزاری فارس- ابراهیم یافتیان با تشریح امکانات ارتباطاتی و مخابراتی اجلاس غیرمتعهدها در تهران گفت: فعالیت شرکت مخابرات تهران برای فراهم کردن ارتباطات اجلاس "نم" از ششم خرداد ماه 91 آغاز شد و از این تاریخ، مخابرات بر اساسنامه درخواست معاونت فناوری اطلاعات ستاد برگزاری اجلاس، کار خود را آغاز کرد.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان تهران افزود: پس از آن طی جلسات مستقیم با استاندار فرماندار، معاون فنی و عمرانی استاندار و معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، توجیهات و ضروریات نیازهای برگزاری اجلاس به مخابرات اعلام شد که بر این اساس باید ارتباطاتی را برای مکان‌های درخواست‌ شده برقرار می‌کردیم؛ از جمله ساختمان اجلاس، فرودگاه امام خمینی(ره)، مجموعه کاخ سعد‌آباد، مجلس، فرودگاه مهرآباد، استانداری تهران، سازمان صدا و سیما، نهاد ریاست جمهوری، هتل‌های محل اسکان میهمانان و نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران.
یافتیان گفت: بر اساس درخواست ستاد برگزاری اجلاس "نم"، شرکت مخابرات باید تلفن، دیتا، ADSL و پهنای باندی در شان نظام جمهوری اسلامی ایران برای ارتباط میهمانان اجلاس با خارج از کشور برقرار می‌کرد.
قائم مقام شرکت مخابرات استان تهران افزود: در برخی مکان‌ها امکانات ارتباطی وجود داشت و در باقی مکان‌ها به سرعت زیرساخت لازم را فراهم کردیم.
برای مثال حتی برای شبکه MPLS دیتا، بین دو مکان فیبرکشی انجام شد و در زمان برگزاری اجلاس نیز با کمک نهادهای امنیتی، از شبکه‌های ایجاد شده، به خوبی نگهداری شد برای مثال حتی از برخی حفاری‌ها که ممکن بود مانع کار باشند، جلوگیری شد.
یافتیان گفت: در نهایت برای پنج روز برگزاری اجلاس، در مجموع، هزار شماره تلفن موقت فراهم شد که بنا به درخواست‌ روی شماره‌هایی که اعلام کرده بودند، ADSL فعال شده بود.
وی ادامه داد: پهنای باندها نیز متفاوت فراهم شده بود که کمترین آن یک مگابیت بر ثانیه و بیشترین آن 200 مگابیت بر ثانیه بود.
قائم مقام شرکت مخابرات استان تهران افزود: شرکت مخابرات نقشی در فیلترینگ اینترنت اجلاس نداشت و این اقدام در اختیار شرکت زیرساخت بوده است.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان تهران یادآور شد: در نهایت نیز پس از پایان اجلاس، تمامی خطوط تلفن موقت و ADSL موقت با هماهنگی درخواست کننده، جمع‌آوری شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :