آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12637
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1391 8:53
تعداد بازدید : 852

مدیر جدید آیکان استراتژی اش را اعلام کرد

شهاده : سهامداران قلب آیکان هستند

فادی شهاده (Fadi Chehade) که به عنوان رییس و مدیر اجرایی جدید سازمان ثبت نام دامنه و ارقام اینترنتی (آیکان) انتخاب شده، دو هفته زودتر از موعد مقرر به آیکان پیوست. به گفته آیکان، شهاده در 22 ژوئن گذشته به عنوان مدیر اجرایی این سازمان منصوب شد، ولی انتظار نمی رفت که تا اول اکتبر کارش را شروع کند. اکرم عطالله (Akram Atallah) در این مدت به عنوان مدیر اجرایی موقت فعالیت می کرد و از حالا به بعد مدیر ارشد عملکردی این سازمان خواهد بود. شهاده در جلسه ای که اخیرا برگزار شده بود، از عطالله به دلیل تلاش هایش در این سازمان که از تابستان تاکنون انجام داده تشکر کرد و به تشریح برنامه های آینده خود پرداخت. شهاده گفت: دو ماه اخیر را صرف گفت وگو و رایزنی با فعالان جامعه مجازی و اینترنت در مورد اولویت های کاری ام کرده ام. سوال هایی از این قبیل که چگونه آیکان می تواند با سهامدارانش ارتباط بهتری داشته باشد تا از تمامی نظرات و ایده های احزاب مختلف برای مباحثه و توافق بر سر سرویس نام دامنه استفاده کنیم و اینکه چگونه می توانیم مطمئن شویم که تمام شهروندان جهانی به اینترنت باز و در عین حال پایدار و انعطاف پذیری دسترسی داشته باشند.

ترجمه: نسترن صائبی
منبع: WebProNews و ویکی‌پدیا
استراتژی‌ که شهاده در پیش گرفته، مبتنی بر این است که سهامداران آیکان قلب این سازمان هستند. این سازمان گروه‌های سازمان‌یافته بسیاری را به منظور همکاری گردهم خواهد آورد تا یک ماتریس جهانی به وجود آورد و در آن وظایف مهم بین رهبرانی که از سرتاسر جهان انتخاب شده‌اند، تقسیم ‌شود. شهاده معتقد است که در این صورت، مدیریت موثر این سازمان شتاب بیشتری خواهد گرفت. گروه رهبری شهاده تجربیات عمیق آیکان را با نمایندگان تازه نفس متشکل از مدیران اجرایی بین‌المللی ادغام کند. گفتنی است که شهاده نخستین مدیر اجرایی آیکان از زمان پایان دوره مسوولیت راد بکسترام در ماه ژوییه است. در دوره مسوولیت بکسترام، آیکان از سازمانی تحت کنترل و نفوذ شدید آمریکا به شرکتی با استقلال بیشتر مبدل شد و این سازمان، همکاری‌های خود را با بخش خصوصی و دولت‌های دیگر افزایش داد.  به طور کلی شهاده تغییراتی را برای این سازمان در زمان مدیریتش در نظر گرفته که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:
- نقش و مسوولیت اکرم عطالله در آیکان افزایش خواهد یافت و به بررسی خدمات ثبت نام و ثبت‌کننده، طرح جدید نام دامنه سطح بالای عمومی، امنیت و چندین کار مهم دیگر توسعه می‌یابد.
- تارک کامل (Tarek Kamel)، مشاور ارشد رییس آیکان که هم‌اکنون توسعه یک استراتژی مربوط به آفریقا را برعهده دارد، مسوولیت مشاوره ارشد امور راهبرد و رهبری تمامی جوانب مدیریت راهبردی را نیز در برنامه‌های کاری‌اش قرار می‌دهد.
- سالی کاسترتون (Sally Costerton) که اخیرا به سمت مدیریت اجرایی روابط عمومی Hill & Knowlton (شرکت روابط عمومی جهانی) برای اروپا، خاورمیانه و آسیا منصوب شده، ارتباط سازنده‌ای میان سازمان‌ها و نهادهای جهانی برقرار می‌کند.
براساس این استراتژی، کاسترتون و کامل هر دو در منطقه اروپایی آیکان فعالیت خواهند کرد و مستقیما گزارش‌های خود را به مدیر اجرایی آیکان ارایه خواهند داد. در واقع، هدف آنها افزایش فعالیت‌ها و ارتباطات بین‌المللی آیکان در تمامی سطوح و پیاده‌سازی ماتریس جهانی در میان تمامی مدیران منطقه‌ای آیکان است.
شهاده گفت: مدیران دیگری که باید گزارش‌های مستقیم به وی تحویل دهند عبارتند از: کورت پریتز (Kurt Pritz)، معاون ارشد آیکان که بعد از این در سمت مدیر استراتژی فعالیت خواهد کرد و جان جفری، مدیر هیات مشاوران و دبیران کل آیکان همچنان در سمت خود باقی خواهد ماند. شهاده گفت: تابستان گذشته در مورد انتخاب اعضای گروه مناسب کلی فکر کردم و سعی کردم که بهترین افراد را از میان نخبگان انتخاب کنم تا برای انجام ماموریتم در آیکان یاری‌ام دهند. وی افزود: صادقانه می‌گویم خوش شانس بوده‌ام که هم از سوی هیات مدیره و هم کارمندان آیکان پشتیبانی شده‌ام و می‌دانم که با کمک آنها به بسیاری از اهداف این سازمان دست خواهم یافت.

فادی شهاده کیست؟
فادی شهاده یک مدیر فناوری اطلاعات است که در سال 1962 در بیروت لبنان از خانواده‌ای مصری به دنیا آمد. وی بنیانگذار RossetaNet - یک کنسرسیوم غیرانتفاعی که هدف از آن ارایه استانداردی برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات تجاری است- نیز بوده است. وی لیسانس‌اش را در رشته علوم کامپیوتر از موسسه پلی‌تکنیک دانشگاه نیویورک گرفته و در رشته مدیریت مهندسی از دانشگاه استانفورد فارغ‌التحصیل شده است. شهاده از 24 سالگی شهروند آمریکایی شد. وی قبل از تاسیس Nett Information Products در لابراتوارهای بل به عنوان مهندس سیستم شروع کار می‌کرد. این شرکت به منظور توسعه مدیریت محتوای مبتنی بر اینترنت و راهکارهای به‌اشتراک‌گذاری محتوا راه‌اندازی شد. وی سپس در یک سازمان غیرانتفاعی در زمینه توسعه استانداردهای ارتباطات تجاری به تجاری (B2B) شروع به فعالیت کرد. وی در نهایت توانست کسب‌وکارهایی چون مایکروسافت، IBM، هیولت‌پاکارد، SAP، نوکیا و اوراکل را متقاعد کند که از این برنامه حمایت کنند. وی در سال 1999، شرکت Viacore را که ارایه‌دهنده خدمات B2B بود، تاسیس کرد. این شرکت در 2006 توسط IBM خریداری شد. شهاده بعدها نایب رییس توسعه کسب‌وکار جهانی IBM و سپس مدیر کل خدمات جهانی فناوری برای مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا شد. شهاده همچنین مدیریت اجرایی شرکت نرم‌افزاری CoreObjects، توسعه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت تولید برای کسب‌وکارها را به عهده گرفت. این شرکت نیز در سال 2010 توسط Symphony Services خریداری شد. وی از آن زمان تا قبل از اینکه مدیر اجرایی آیکان شود، مدیر اجرایی شرکت Vocado بود که یک شرکت نرم‌افزاری مبتنی بر رایانش ابری برای موسسات آموزشی تا خدمات دانش‌آموزی است. در نهایت نیز در ماه ژوییه 2012، آیکان وی را به عنوان مدیر اجرایی این سازمان انتخاب کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :