آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12606
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1391 11:13
تعداد بازدید : 577

در جشنواره بین‌المللی ایران بانک 2012 صورت می‌گیرد:

بررسی بانکداری ارزی با حضور فعالان عرصه تجارت

مدیریت اجرایی جشنواره ایران بانک2012 برپایی جشنواره بین المللی ایران بانک2012 را فرصتی مناسب برای عملکرد سالانه تمامی بانک های کشور در مقوله بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیکی عنوان کرد که می تواند ﺗاثیر بسیار مثبتی در توسعه تجارت الکترونیکی کشور داشته باشد.

فناوران- مرتضی کاظمیان با اشاره به برگزاری این جشنواره با حضور بانک‌ها و موسسه‌های مالی سراسر کشور در آبان ماه امسال افزود: در جشنواره بین‌المللی «ایران بانک» که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بانکی کشور در سال جاری خواهد بود، برترین بانک ایرانی در زمینه بانکداری الکترونیکی تندیس بلورین دریافت خواهد کرد. وی بانکداری الکترونیکی را از جمله مهم‌ترین معیارهای ﻣوثر در تراکنش‌های مالی کشورها عنوان کرد و گفت: رشد چشمگیر استفاده از درگاه‌های مختلفی چون اینترنت بانک، همراه بانک، تلفنبانک، ATM،POS، INFO، کیوسک و غیره در میان مشتریان ایرانی نیز نشان از اطمینان مردم به خدمات بانکداری الکترونیکی در کشور دارد.
کاظمیان با اشاره به مزایای خدمات بانکداری الکترونیکی در کنار تجارت الکترونیکی در کشور و آثار آن در صرفه‌جویی و قت، هزینه و انرژی علاوه بر رضایت عمومی از کیفیت ارایه خدمات، افزود: توسعه سیستم‌های نوپای بانکداری اینترنتی و ارایه سرویس‌های نو در این سیستم با درجه امنیت بسیار بالا مورد اعتماد بانک‌ها و مشتریان نیز قرار گرفته است. وی با ﺗاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیکی از ایجاد سالنی با همین نام در دومین جشنواره بین‌المللی ایران بانک خبر داد و گفت : در این سالن با حضور کارشناسان،کار با اینترنت بانک‌های دولتی و خصوصی آموزش داده می‌شود و در این زمینه بلوتوث‌های آموزشی ارایه خواهد شد.
مدیر اجرایی جشنواره «ایران بانک 2012» همچنین از ایجاد سالنی با نام همراه بانک در طول برگزاری این جشنواره خبر داد و تصریح کرد : در این سالن کاربرد نرم‌افزار ویژه هر بانک به راحتی بر روی موبایل‌ها بلوتوث می‌شود و کارشناسان ویژه طریقه استفاده از آن را برای عموم آموزش می‌دهند.
کاظمیان با بیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه‌های بانکداری ارزی و تبادل‌های ارزی با بانک‌های خارجی و ﺗاثیر تجارت الکترونیکی بر روند کار صادرکنندگان با همکاری اتاق‌های بازرگانی از دیگر برنامه‌های جشنواره ایران بانک است که در روز دوم جشنواره که به همین نام اختصاص یافته این سمینار با حضور تمامی صادرکنندگان و فعالان عرصه صادرات و واردات برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از محور‌های مهم که در این جشنواره بر روی آن تمرکز خواهد شد معضل نرخ ازر و چند نرخی بودن آن و دلایل افزایش ناگهانی آن و نقش بانک مرکزی در این امر است که با حضور اساتید دانشگاه‌های کشور و صاحب‌نظران حوزه اقتصادی ایران برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :