آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12595
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1391 10:41
تعداد بازدید : 595

رییس کل سازمان توسعه تجارت:

جـوایز صـادراتی تا سـال 88 پرداخـت شـد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از پرداخت جوایز صادراتی تا سال ۸۸ خبر داد و گفت: پرداخت جوایز صادراتی از سال جاری به صورت غیرمستقیم انجام خواهد شد.

فارس- حمید صافدل ادامه داد: مشوق‌های صادراتی این سازمان در سال‌های گذشته بر اساس پرداخت‌های مستقیم صورت می‌گرفت که بر همین اساس بخش قابل توجهی از این رقم‌ها تا پایان سال 88 به طور کامل تسویه شده است.
وی با بیان اینکه در بخش پرداخت جوایز صادراتی خدمات فنی و مهندسی نیز از سال 88 تسویه شده که پس از آن نیز در دستور کار پرداخت قرار گرفته است، تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته پرداخت جوایز صادراتی از سال جاری به صورت غیرمستقیم انجام خواهد شد. براین اساس در این روش هزینه‌های بازاریابی، هزینه اعزام نیروها برای حضور در نمایشگاه‌ها و پرداخت مقداری از هزینه حضور در مناقصه‌ها با هدف افزایش انگیزه به سرمایه‌گذاران پرداخت خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این روش‌ بر اساس مذاکره کارشناسی با بخش خصوصی، اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های زیرمجموعه آن ساماندهی خواهد شد که پس از تایید نهایی به اطلاع صادرکنندگان می‌رسد.
صافدل در خصوص نحوه پرداخت معوقات جوایز صادراتی افزود: جوایز معوقه از طریق دریافت معوقات از معاونت راهبردی ریاست جمهوری تامین خواهد شد. در همین حال در برخی از سرفصل‌های بودجه کمک‌های یارانه‌ای پیش‌بینی شده که جوایز صادراتی در سرفصل آنهاست که البته هنوز تخصیصی برای این موضوع دیده نشده اما امکان دریافت وجود دارد.
وی دلیل معوقات را افزایش چشم‌گیر میزان صادرات اعلام و تصریح کرد: توسعه و جهش صادرات بیش از پیش‌بینی‌های ما بوده و ظرفی که برای این کار پیش‌بینی شد باید وسیع‌تر از این میزان باشد که امیدواریم با حمایت‌های رییس جمهوری و معاون اول وی، روند پرداخت معوقات را به شکل سریع‌تری پیش ببریم.
رییس کل سازمان توسعه تجارت گفت: تا پیش از سال 83 فقط 6/2 میلیارد دلار صدور خدمات فنی و مهندسی داشتیم اما با تلاش‌های انجام شده این رقم از آن سال تاکنون به 20 میلیارد دلار رسیده است.
صافدل تاکید کرد: در زمینه تولید باید به سوی ارتقا کیفیت و همچنین کاهش هزینه‌های تمام شده گام برداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :