آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12591
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1391 10:23
تعداد بازدید : 533

از سوی معاون اداره‌کل ثبت‌سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تغییرات جزیی در سیستم ثبت سفارش اعلام شد

معاون اداره کل ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از تغییر جزیی در سیستم ثبت سفارش واردات کالا خبر داد و گفت: اولویت های 1 و 2 گروه های کالایی همچنان مشمول دریافت ارز مرجع از بانک مرکزی می شوند و اتفاق خاصی در روند ثبت سفارش رخ نداده است.

خبرگزاری مهر- براساس گفته تجار و بازرگانان، سایت ثبت‌سفارش کالا به تازگی به متقاضیان اعلام می‌کند: برای ثبت درخواست‌های ثبت سفارش در قسمت مشخصات کلی در قسمت نوع ثبت‌سفارش عبارت «شیوه‌های متداول سیستم بانکی» درج شود و در قسمت نوع محل تامین ارز عبارت «براساس سیاست‌ها و روش‌های اعلامی بانک مرکزی» جایگزین عبارت ارز مرجع و غیر مرجع شود.
ساسان خدایی در خصوص تغییرات صورت گرفته در سیستم ثبت‌سفارش کالاها بر اساس گفته تجار و بازرگانان گفت: تغییر خاصی در سیستم ثبت سفارش واردات کالاها صورت نگرفته است و این سیستم همچون سابق کار ثبت سفارش را انجام می‌دهد. تنها تغییر صورت گرفته این است که عبارت «ارز مرجع بر اساس سیاست‌ها و مقررات بانک مرکزی تخصیص می‌یابد» بر روی اوراق ثبت‌سفارش ذکر می‌شود.
معاون اداره کل مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: ثبت‌سفارش کالاها نیز همانند سابق براساس اولویت‌بندی‌های 10 گانه صورت می‌گیرد و از این تعداد اولویت، ردیف 1 و 2 مشمول دریافت ارز مرجع می‌شوند، در غیر این صورت تمامی ردیف‌های تعرفه‌ای با ارز غیرمرجع قابلیت ثبت‌سفارش دارند.
وی تصریح کرد: متقاضی استفاده از ارز مرجع باید برگه ثبت‎سفارش را به بانک ارایه دهد و بانک نیز از وزارت صنعت، معدن و تجارت استعلام می‌کند که این تقاضا، مشمول دریافت ارز مرجع باشد و بعد از تایید نیز متقاضی می‌تواند ارز مرجع را با ضوابط تخصیص بانکی دریافت کند.
 البته اولویت‌های 3 تا 10 هم مشمول ارز مرجع نمی‌شوند و ارز حاصل از صادرات دریافت خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :