fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 12401
  تاریخ انتشار : 21 شهریور 1391 11:48
  تعداد بازدید : 567

  آمادگی کامل بانک مرکزی برای همکاری با پلیس فتا

  کارشناس پلیس فتا در دیدار با مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات بانک مركزي در راستاي كاهش وقوع جرایم اینترنتی به ويژه برداشت های غیرمجاز از حساب های بانک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

   ایسنا- کارشناسان پلیس فتا با حضور در دفتر مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات بانک مرکزی در نشستی با وی در خصوص تنوع جرایم سایبری علی‌الخصوص در فضاي بانک‌ها گفت‌وگو کردند.
  در این جلسه، کارشناس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا به توضیح برخی جرایم در فضای سایبری مانند کلاهبرداری‌های اینترنتی، سوءاستفاده از عابر بانک‌ها، امنیت موبایل بانک‌ها و غیره پرداخت و گفت: موضوع امنیت یکی از اصول مهم در ایجاد و گسترش شبکه‌های کامپیوتری است و امروزه با توسعه روزافزون استفاده از شبکه اينترنت در امور مختلف زندگی، آگاهی دادن به شهروندان در خصوص پیشگیری از وقوع جرایم در این حوزه اهمیت خود را بیش از پیش نشان می‌دهد.
   کارشناس پلیس فتا، تعامل پلیس فتا با بانک‌ها را در خصوص پیشگیری از کلاهبرداری‌هایی که در شبکه بانک رخ می‌دهد، بسیار ثمربخش عنوان کرد.
  درپايان اين نشست مصوب شد که برخی هشدار‌های پلیس فتا در خصوص جرایم فضای سایبری به‌منظور آموزش عمومی در سطح جامعه با هدف کاهش جرایم و گرفتن فرصت از افراد سودجو در خودپرداز بانک‌ها پخش شود و مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات بانک مرکزی نيز آمادگی کامل خود را برای همکاری با پلیس فتا را اعلام کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :