آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12294
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 11:31
تعداد بازدید : 574

راهکار تازه دولت برای جذب سرمایه

پروژه های زیربنایی با مشارکت 40 درصدی دولت به بخش خصوصی واگذار می شود

در مدل جدید جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی، دولت با ارایه طرح های خود به بخش خصوصی و مشارکت ۳۰ تا ۴۰ درصدی، کوچک سازی در ساختار خود انجام می دهد.

ایلنا- معاون وزیر اقتصاد از مشارکت ۳۰ تا ۴۰ درصدی دولت در پروژه‌های عمرانی در راستای جلب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی خبر داد و گفت: در این سیستم بازیگران پروژه‌های عمرانی تغییر کرده و کارفرمایی دولت حذف شده و به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 بهروز علیشیری از اجرای طراحی سیستم جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی با روش نوین خبر داد و گفت: در این سیستم بازیگران پروژه‌های عمرانی تغییر کرده و کارفرمایی دولت حذف شده و به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 علیشیری، با اعلام اینکه دولت مصمم است که این طراحی اجرا کند، گفت: پروژه‌های زیربنایی سودآور در این طراحی و سیستم به بخش خصوصی واگذار می‌شود و در عین حال این پروژه‌ها با مشارکت ۳۰ تا ۴۰ درصدی دولت همراه خواهد شد.
 رییس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی وزارت اقتصاد تصریح کرد: در تغییر ساختاری که در حال اجراست مقاومت‌هایی وجود دارد که البته این مقاومت‌ها با ایده‌های نوپردازانه دولت به شکست انجامیده است.
 وی افزود: در مدل جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی دولت با ارایه طرح‌های خود به بخش خصوصی و مشارکت ۳۰ تا ۴۰ درصدی ضمن کوچک کردن نهاد خود همه پروژه‌ها را به سرمایه‌گذاران ارایه می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :