آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12282
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 10:58
تعداد بازدید : 462

گوگل لپ تاپ های کروم بوک را کرایه می دهد

شرکت گوگل تصمیم گرفته است لپ تاپ های کروم بوک خود را به صورت موقت در اختیار شرکت ها و کسب وکارهای تجاری قرار دهد. کسب و کارهای تجاری می توانند با پرداخت ماهانه ۳۰ دلار لپ تاپ های کروم بوک گوگل را کرایه کنند.

همکاران سیستم- کسب و کار‌ها و شرکت‌هایی که برای انجام عملیات و فعالیت‌های کاری خود نیازمند فناوری‌های مبتنی بر پردازش ابری هستند، می‌توانند لپ‌تاپ‌های کروم بوک گوگل را اجاره کنند. کروم بوک به لپ‌تاپ‌های عرضه شده از سوی گوگل گفته می‌شود که تحت سیستم عامل کروم کار می‌کنند. این لپ‌تاپ دارای سیستم عامل چندان پیچیده‌ای نیست و در واقع تحت مرورگر کروم گوگل قرار دارد. گوگل این لپ‌تاپ را برای استفاده از نرم‌افزار‌ها و خدمات تحت وب و یا به اصطلاح مبتنی بر فناوری پردازش ابری طراحی کرده است.
براساس این گزارش، شرکت‌ها و کسب و کارهای تجاری در حال حاضر می‌توانند لپ‌تاپ‌های کروم بوک را کرایه کنند و پس از اتمام کارشان آنها را به گوگل برگردانند. انتظار می‌رود شرکت‌هایی که دارای نیروی کار فصلی و موقتی هستند، شرکت‌های نوپایی که درصدد صرفه‌جویی مالی در هزینه‌ها هستند و شرکت‌هایی که قصد استفاده آزمایشی از کروم بوک را دارند، از طرح جدید گوگل استقبال کنند.
شرکت گوگل لپ‌تاپ‌های کروم بوک را به صورت نامحدود واگذار می‌کند و کسب و کارهای کاربر فقط باید به ازای کرایه هر دستگاه کروم بوک ماهانه ۳۰ دلار بپردازند. ضمانت پشتیبانی سه ساله از سخت‌افزارهای کروم بوک، کنسول مدیریت تحت وب کروم و پشتیبانی ۲۴ ساعته از دیگر خدماتی است که گوگل در اختیار کسب و کارهایی قرار می‌دهد که کروم بوک را کرایه کنند.
گفتنی است استفاده از لپ‌تاپ‌های کروم بوک گوگل هنوز گسترش چندانی نیافته است، اما تاکنون مدارس و موسسات آموزشی در آمریکا از این دستگاه‌ها استقبال کرده‌اند. هم‌اکنون صد‌ها مدرسه در ۴۱ ایالت آمریکا از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :