آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11732
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1391 10:51
تعداد بازدید : 843

مدیركل برند و ارتباطات رایتل:

نیمی از BTSهای تهران مجوز ندارند

مدیركل برند و ارتباطات رایتل گفت: شهرداری تهران تاكنون تنها با 37 درصد درخواست های اپراتور سوم برای كسب مجوز نصب دكل موافقت كرده و رد بیش از 60 درصد درخواست ها، اجازه ارایه خدمات بهتر به شهروندان تهرانی را نمی دهد.

 

فناوران - شاهین آرپناهی با اشاره به عدم تعامل شركت ارتباط مشترك شهر برای توسعه شبكه رایتل در پایتخت و اظهارات خلاف واقع در این ارتباط افزود: متاسفانه آمارهای نادرستی به مردم شهر تهران ارایه شده و رایتل برای تنویر افكار عمومی و در پاسخ به نیاز مردم شریف شهر تهران مجبور به شفاف سازی برخی مشكلات است.
وی با بیان اینكه از ابتدای راه‌اندازی رایتل در تهران تاكنون 302 درخواست مجوز سایت به شهرداری ارایه دادیم كه از این بین تنها 113 مورد تایید شده است، بیان کرد: به این ترتیب شهرداری تنها با 37 درصد درخواست‌های رایتل موافقت كرده، در حالی كه اعلام می‌كند تنها 10 درصد درخواست مجوزهای اپراتور سوم رد شده است. مدیركل برند و ارتباطات رایتل عنوان كرد: از 302 درخواست مجوز سایت، 290 مورد مربوط به قبل از اول مردادماه بوده و همكاران شهرداری تهران توجیهی مبنی بر نبود زمان كافی برای بررسی درخواست‌های ما ندارند.
آرپناهی با اشاره به بخش دیگری از اطلاعیه روز گذشته شهرداری تهران مبنی بر فعالیت غیر مجاز 18 سایت رایتل در تهران گفت: از شهرداری تقاضا می‌كنیم حال كه آمار اینچنین در خصوص رایتل منتشر كرده‌اند، آماری از تعداد سایت‌های مجوز دار سایر اپراتورها در شهر تهران ارایه دهند تا مردم تهران بدانند كه آیا حتی نیمی از حدود دوهزارو700 سایت موجود در تهران مجوز رسمی دارند، یا خیر؟
وی افزود: اگر بنا به جمع آوری سایت‌های غیر مجوزدار باشد، بیش از نیمی از سایت‌ها در تهران باید جمع آوری شوند و این در حالی است كه تمام فشار مجوز در یك سال اخیر به روی اپراتور جدید وارد شده است. آرپناهی با بیان اینكه رایتل تاكنون قانونمندترین رفتار را بروز داده و به آن پایبند است، افزود: ما كمترین میزان درخواست مجوز سایت شخصی را داشته‌ایم و اغلب پیشنهادهای ما مربوط به مكان‌هایی بود كه در آنها تجهیزات مخابراتی از پیش وجود داشته است. وی فلسفه وجودی شركت ارتباط مشترك شهر را ایجاد اشتراك در سایت‌های مورد نیاز اپراتورها خواند و گفت: این شركت پاسخگو باشد كه چرا با بسیاری از درخواست‌های رایتل در استفاده از سایت‌های مشترك مخالفت كرده و مجوزهای لازم را ارایه نمی‌دهد.

پشت درهای بسته تصمیم‌گیری می‌شود
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: لازم است مردم تهران در جریان این موضوع نیز باشند که از تاریخ 30 آبان ماه سال گذشته، نمایندگان اپراتورها را در کمیسیون بررسی و تصویب درخواست مجوز شهرداری راه نمی‌دهند و پشت درهای بسته در مورد درخواست‌های ما تصمیم‌گیری می‌شود و سپس حتی در پاسخ به درخواست سایت‌های اشتراکی رایتل به دلایلی نظیر نزدیکی به بزرگراه یا تراکم درختان(!) درخواست‌های ما را رد می‌کنند. خوشحال می‌شویم بدانیم که چرا در حالی که سایر اپراتورها می‌توانند در این فضاها اقدام به نصب تجهیزات کنند، برای رایتل منع وجود دارد.
آرپناهی گفت: به دلیل نوع تجهیزات مورد استفاده برای ارایه خدمات مطلوب در شهر تهران رایتل تنها با استفاده از 500 سایت می‌تواند نیازهای اصلی خود را برطرف کند.
مدیركل برند و ارتباطات رایتل بیان كرد: شهرداری تهران عملا با رویه‌ای كه در برخورد با رایتل در پیش گرفته است، مانع از ارایه خدمات نسل سوم به مردم شهر تهران شده است كه بر اساس نظر سنجی‌ها علاقه زیادی به استفاده از این تكنولوژی دارند. وی با بیان اینكه رایتل با تحت پوشش قرار دادن شهرهای سنندج، بوشهر، قزوین، شهركرد و اصفهان شمار شهرهای تحت پوشش خود را به 15 شهر رسانده است، افزود: این سرعت عمل با همكاری شهرداری‌های شهرهای ذكر شده فراهم شده و ما عملا نشان داده‌ایم كه مشكلی در توسعه شبكه خود نداریم و در صورت همكاری و تعامل از سوی شهرداری‌ها به سرعت خدمات نوین خود را به مردم ارایه خواهیم داد.
وی ادامه داد : به عنوان مثال رایتل در شهر كرج به دلیل همكاری مطلوب شهرداری این شهر حتی پوشش دهی مناسب‌تری نسبت به سایر اپراتورها دارد.
فرافکنی ضعف عملکرد
مدیرکل برند و ارتباطات رایتل تاکید کرد: «فرافکنی ضعف عملکرد» جایی معنا دارد که ماموریت ذاتی یک سازمان مشترک کردن سایت‌های مخابراتی است، این سازمان نتواند حتی با وجود گذشت هشت ماه از ارایه مجوز قانونی به رایتل، اپراتور دیگر را برای استفاده مشترک از سایت‌ها مکلف کند.
آرپناهی عنوان كرد: همه موارد یاد شده مستند به نامه‌های شركت ارتباط مشترك شهر است و در صورت لزوم مستندات خود در موارد بیان شده خلاف واقع و فرافكنی‌ها در اختیار رسانه‌ها و شهردار محترم تهران قرار خواهیم داد.
وی افزود: با توجه به شناختی كه از نظرات شهردار تهران در موضوع حقوق شهروندی وجود دارد، امیدواریم با ورود ایشان به موضوع و دستور فوری ایشان امكان خدمت رسانی بهتر و مطلوب‌تر به شهروندان تهرانی هر چه زودتر فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :