آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11676
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1391 11:6
تعداد بازدید : 550

صفحه کلیدتان را بشویید

شرکت لاجیتک اقدام به عرضه صفحه کلیدی کرده است که می توان بدون این که آسیبی به آن برسد، صفحه کلید را به طور کامل زیر شیر آب شست وشو داد.

خبرگزاری مهر- برای بسیاری از افراد که روزانه ساعات طولانی با رایانه کار می‌کنند این اتفاق افتاده است که لیوان چایی یا آب خود را روی صفحه کلید خود بریزند و نگران از کار افتادن آن باشند یا اینکه به جرم‌ها و گرد و غباری نگاه کنند که لابه‌به‌لای کلیدها وجود دارد.
شرکت رایانه‌ای Logitech اقدام به عرضه یک صفحه کلید کرده که به سادگی می‌توان آن را زیر شیر آب گرفت و آن را شست.
شرکت رایانه‌ای Logitech اعلام کرده است که صفحه کلید جدید خود که از آن با عنوان K310 یاد می‌کند با قیمت 55 دلار عرضه کرده و دارای حفره‌هایی است که به سریع خشک شدن آن کمک می‌کند.
صفحه کلید K310 را بدون اینکه هیچ صدمه‌ای به آن وارد شود، می توان درون یک ظرف آب با عمق 28 سانتی‌متر قرار داد. سوفی لو گون مدیر ارشد بخش موس و صفحه کلید در شرکت Logitech افزود: همه ما با لحظات غفلت موجب شده‌ای که لیوان چایی یا قهوه روی صلفحه کلید بریزد. از آنجا که این غفلت‌ها ممکن است حتی با توجه و دقت زیاد هم ایجاد شوند، این شرکت صفحه کلید قابل شست‌وشوی K310  را عرضه کرده تا با ظاهری جدید بتوان آن را هر از گاهی شست‌وشو داد. تاکنون چندین تحقیق جرم‌های صفحه کلید در ادارات را مورد بررسی قرار داده‌اند. نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که صفحه کلید پنج برابر آلوده‌تر از توالت است و این نتایج در صفحه کلید تمام ادارات صدق می‌کند.
براساس تحقیقات دانشگاه آریزونا میز تحریر، صفحه کلید و موس داری میکروب‌های متعددی هستند که از اکوسیستم خود پشتیبانی می‌کنند.
این صفحه کلید دارای حفره‌هایی است که موجب سریع خشک شدن آن می‌شد و دکمه‌های سختی دارد که در مقابل شست‌وشوی مکرر مقاوم هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :