آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11669
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1391 10:48
تعداد بازدید : 2363

جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا خبرداد:

صدور حدود يك ميليون كارت هوشمند معافيت

جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا با اشاره به اينكه بهره بري از سيستم پيامك در حال حاضر در طرح تعويض كارت هاي قديمي معافيت در حال اجراست، گفت: استفاده از اين سيستم براي ساير امور مشمولان منجر به كاهش مراجعات حضوري غيرضروري آنان خواهد شد.

ایسنا- سردار ابراهيم كريمي با بيان‌ اينكه درگذشته مراجعات به سازمان وظيفه‌عمومي به قدري بود كه توان پاسخ‌دهي به آنان را نداشتيم، گفت: اما با تفويض اختيارات و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم و اقدامات صورت گرفته از جمله سامانه‌هاي پيامك، تلفن گويا و غيره توانسته‌ايم تا روند مراجعات به سازمان را كنترل كنيم.
وي با تاكيد بر اينكه اتفاق جديدي كه در سازمان رخ داد منجر به كاهش مراجعات و ارایه خدمات بهتر شد، گفت: بهره‌وري از سيستم پيامك كه براي ارسال آخرين وضعيت فرد در خصوص امور وظيفه عمومي كه در حال حاضر به صورت آزمايشي براي طرح تعويض كارت‌هاي معافيت به اجرا در آمده از جمله اين موارد بود.
كريمي گفت: در سيستم پيامك،‌ فرد پس از مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيكی انتظامي (پليس +10) و به محض ثبت اطلاعات مربوط به كارت معافيت در اين دفاتر ،به صورت اتوماتيك پيامكي تحت عنوان باركد پستي و تاريخ‌هاي صدوركارت و تحويل آن به پست براي متقاضي ارسال خواهد شد كه اين امر منجر به كاهش مراجعات حضوري به سازمان شده است.
جانشين سازمان وظيفه عمومي با اشاره به استفاده از اين سامانه براي ساير امور اين سازمان گفت: در نيمه نخست امسال اين پروژه را تكميل كرده و براي ساير موارد مانند صدور كارت پايان‌خدمت نيز از سامانه پيامك استفاده خواهد شد.
 
صدور حدود يك ميليون كارت هوشمند معافيت
كريمي با اشاره به طرح تعويض كارت‌هاي قديمي معافيت با كارت هوشمند از صدور حدود يك ميليون كارت هوشمند خبرداد و گفت: پيش از اجراي اين طرح در سازمان حدود 15 تا 20 ميليون اطلاعات با وضعيت خدمتي نامشخص وجود داشت كه به تبع آن آمار صحيحي از تعداد غایبان نيز نداشتيم اما با اجراي اين طرح، اطلاعات سازمان از وضعيت خدمتي افراد در سيستم وظيفه عمومي كامل‌تر شده است.
وي با اشاره به كارگيري سيستم سنجش اصالت كارت‌ها گفت: از مزاياي ديگر اجراي طرح تعويض كارت‌هاي قديمي معافيت و پايان خدمت با كارت‌هاي هوشمند، امكان بهره‌بري از سيستم اصالت كارت‌ها از سوي بانك‌ها، پليس امنيت، راهنمايي و رانندگي و غيره و در نتيجه اجراي بهتر ماده 10 قانون وظيفه عمومي (محروميت‌هاي مشمولان غايب) است كه در نهايت منجر به كاهش تعداد غايبان نيز خواهد شد.
جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي از ثبت 400 هزار معافيت تحصيلي براي دانشجويان در سال گذشته خبرداد و افزود: در سال گذشته براي تمامی دانشجويان جديدالورود از طريق دفاتر خدمات الكترونيكی انتظامي (پليس +10) معافيت اوليه تحصيلي صادر شد و با اقدامات صورت گرفته از 15 مرداد ماه امسال براي تمام دانش‌آموزاني كه به سن 18 سال تمام مي‌رسند، معافيت تحصيلي صادر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :