آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11665
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1391 10:42
تعداد بازدید : 762

هیچ تهدید سایبری متوجه کشور و اجلاس نیست

رییس پلیس فتا گفت: هیچ تهدید سایبری متوجه کشور و اجلاس سران غیرمتعهدها نیست.

مهر- سردار سیدکمال ‌هادیانفر گفت: با بررسی‌های شبانه‌روزی ماموران سایبری پلیس فتا هیچ تهدید و حمله سایبری تاکنون در رابطه با سایت‌های ایرانی و موارد مرتبط با اجلاس سران غیرمتعهدها رخ نداده است و نیروهای سایبری پلیس در آماده باش هستند.
وی تاکید کرد: پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است و تمام حفره‌های امنیتی و مشکلات سایت‌ها از هفته‌ها قبل شناسایی و رفع شد. همچنین هشدار‌های لازم به مدیران سایت‌ها داده شده است.
رییس پلیس فتا با بیان اینکه مجرمان اینترنتی از دست پلیس نمی‌توانند متواری شوند، تاکید کرد: پلیس با تخلفات و جرایم سایبری همانند سایر جرایم برخورد می‌کند اما مجرمانی که از خارج کشور مرتکب جرایم اینترنتی می‌شوند، باید بدانند که از طریق مبادی بین‌المللی تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرند.
مدیر کل ثبت احوال استان فارس با اشاره به ایجاد آرشیو الکترونیکی ثبت احوال در سطح کشور، این اقدام را زمینه ساز انقلابی بزرگ در عرصه خدمت‌رسانی ثبت احوال دانست.
ایسنا- مدیر کل ثبت احوال استان فارس با اشاره به تهیه شناسنامه شهید برای نخستین بار در این استان، ایجاد آرشیو الکترونیکی را زمینه ساز کاهش زمان و افزایش کیفیت و کاهش خطا در انجام فعالیت‌های ثبتی دانست.
این مقام مسوول گفت: تاکنون دو میلیون سند سجلی در سطح شیراز آرشیو الکترونیکی شده و پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان امسال کار آرشیو کردن تمام فایل‌های اسناد سجلی در سطح این شهرستان به اتمام برسد.
مدیر کل ثبت اسناد استان فارس گفت: تاکنون از هفت میلیون و 500 هزار سند ولادت و فوت، چهار میلیون و 500 هزار سند در سطح فارس آرشیو الکترونیکی شده و روی پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور قرار گرفته است.
 نعمتی با اشاره به اینکه نخستین مرکز آرشیو الکترونیکی کشور به زودی در شیراز رسما افتتاح می‌شود، گفت: به زودی 200 هزار شناسنامه مکانیزه برای شهروندان در سطح استان فارس صادر خواهد شد.
وی افزود: کار تعویض شناسنامه‌های تمام شهروندان در سراسر استان فارس تا پایان برنامه پنجم توسعه به اتمام خواهد رسید.
نعمتی آمادگی ثبت اسناد فارس برای راه‌اندازی دفاتر نمایندگی این اداره کل در شهرستان‌های فاقد نمایندگی در سطح استان را اعلام و گفت: این اقدام در صورتی قابل اجرا خواهد بود که زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرستان‌های متقاضی فراهم شده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :