آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11662
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1391 10:36
تعداد بازدید : 797

آيين‌نامه دوره مجازي دانشگاه‌ها ابلاغ شد

دانشگاه ها مجازند 10 درصد سرفصل های آموزشی را الکترونیکی ارایه دهند

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به ابلاغ آیین نامه دوره الکترونیکی به دانشگاه های کشور، گفت: براساس این آیین نامه تا 10 درصد سرفصل های آموزشی می تواند به صورت الکترونیکی ارایه شود.

فارس- ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به تصویب آیین‌نامه دوره مجازی دانشگاه‌ها در شورای گسترش وزارت علوم از ابلاغ این آیین‌نامه به دانشگاه‌های کشور توسط معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد.
به گفته وی یادگیری الکترونیکی از سال‌های قبل در آموزش عالی آغاز شده است و دانشگاه‌های مادر تهران و یکی دو تا از موسساتی که به این‌ منظور ایجاد شده‌اند در این زمینه فعالیت می‌کردند.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر ماهیت دوره‌های الکترونیکی نسبت به دوره‌های دیگر، آیین‌نامه‌ دوره‌های الکترونیکی تهیه، تصویب و ابلاغ شد.
به گفته وی شرایط اخذ مجوز، آموزش اصول یادگیری الکترونیکی و چگونگی نظارت در آیین‌نامه دوره‌های الکترونیکی مطرح شده است.
حسنی با بیان اینکه این آیین‌نامه 9 فصل و 29 تبصره دارد، تصریح کرد: براساس این آیین‌نامه تا 10 درصد سرفصل‌های آموزشی می‌تواند توسط دانشگاه‌ها به صورت الکترونیکی ارایه شود.
وی با اشاره به آمار 20 هزار نفری دانشجویان دوره الکترونیکی دانشگاه‌ها در حال حاضر، گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند تا 50 نفر برای دوره کارشناسی ارشد و تا 200 نفر برای دوره کارشناسی حداکثر در یک رشته به صورت آموزش محور پذیرش دانشجوی الکترونیکی داشته باشند.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی حداقل حضور دانشجوی دوره الکترونیکی در دانشگاه را سه تا چهار جلسه اعلام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :