آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11657
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1391 10:5
تعداد بازدید : 753

نارضایتی غول های آمریکایی از ویندوز 8

دو تولیدکننده بزرگ کامپیوترهای شخصی اعلام کردند که ویندوز8 فروش بازار PC را راکد کرده است و این وضعیت تا سال میلادی آینده بهبود نخواهد یافت.

PC World- هیولت پاکارد و دل در گزارش مالی خود فروش پایین کامپیوترهای شخصی را به سیستم عامل ویندوز 8 مایکروسافت نسبت داده‌اند.
به گفته شرکت دل، انتظار برای عرضه ویندوز 8 باعث شده است فروش محصولات کنونی بازار کامپیوترهای شخصی کاهش پیدا کند. این درحالی است که به پیش بینی دل، بازار ویندوز 8 از سال 2013 رونق خواهد گرفت و این سیستم عامل در کوتاه مدت اثر مثبتی روی بازار نخواهد داشت.
HP هم بدون اشاره مستقیم به عنوان «ویندوز 8» به طور ضمنی هیاهو و تبلیغات حول این سیستم عامل را عاملی برای کاهش فروش کامپیوترهای خانگی در فصل جاری دانست. مگ ویتمن، مدیر اجرایی هیولت پاکارد در بیانیه‌ای اعلام کرد: رکود بازار PC مثل گذشته همچنان ادامه خواهد داشت و بسیاری از شبکه‌های فروش سفارش‌های کمتری برای محصولات کنونی دریافت می‌کنند، زیرا آنها در انتظار عرضه ویندوز8 هستند. درآمد سالانه ما از بازار کامپیوترهای شخصی نسبت به همین زمان در سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است که بخشی از این مساله به هیاهو برای ویندوز 8 و بخش دیگر آن به قیمت‌های رقابتی محصولات دیگر برمی‌گردد.
موسسه تحقیقاتی IDC با دل و HP هم عقیده است. جِی چو، تحلیلگر ارشد IDC می‌گوید: عواملی چون عرضه ویندوز 8 و گسترش بازار اولترابوک‌ها سال میلادی آینده نتایج مثبتی را برای بازار PC به همراه خواهد داشت، اما این امر با موانعی نیز همراه خواهد بود. برای مثال کاربران ویندوز که سال‌هاست به ساختار و رابط کاربری مشخص و یکپارچه چند نسخه اخیر این سیستم عامل عادت کرده‌اند، باید محیط کاربری کاملا جدیدی را در ویندوز 8 تجربه کنند؛ به این ترتیب انتظار می‌رود که مصرف‌کنندگان این بار با شتاب بسیار کمتری به سیستم عامل جدید مایکروسافت روی آوردند. این درحالی است که کاربران در پذیرش ویندوز 7 پس از ویندوز ویستا مشکلی نداشتند.
مایکل دل، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت دل با وجود انتقاد از وضعیتی که ویندوز 8 رقم زده است اعلام کرد که تبلت Surface مایکروسافت طی 10 ماه آینده بازار این شرکت را تهدید نخواهد کرد. به پیش‌بینی دل، Surface تا اواسط سال 2013 فقط یک یا دو درصد از کل بازار کامپیوترهای شخصی را از آن خود خواهد کرد.
این درحالی است که HP هم خود را برای رقابت با ویندوز 8 آماده کرده است. این شرکت به تازگی از عرضه سری تازه‌ای از کامپیوترهای شخصی و تبلت با طراحی ویژه خبر داد که احتمالا به طور مستقیم با تبلت Surface و سیستم عامل ویندوز 8 مایکروسافت رقابت خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :