آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11625
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1391 10:49
تعداد بازدید : 503

در حاشيه مراسم روز ملي صادرات

نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی صادرکنندگان برگزار می شود

در حاشيه مراسم روز ملي رییس ستاد روز ملی صادرات گفت: روز ملي صادرات يك رويداد و فرصت ويژه در اقتصاد كشور است و مي توان با پرداختن به ابعاد تجارت خارجي در اين مراسم، بخشي از سياست هاي اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت- مهدی نهاوندی با اعلام این مطلب در جلسه ستاد برگزاری روز ملی صادرات سال 1391 گفت: سعي بر اين است تا اين مراسم كه 29 مهر ماه امسال برگزار مي‌شود با نوآوري و شيوه‌ای جديد در اجرا همراه باشد.
سرپرست معاونت كمك‌هاي تجاري سازمان توسعه تجارت ايران افزود: در حاشيه مراسم روز ملي صادرات درسال جاري نمايشگاهي از خدمات فني و مهندسي برگزار خواهد شد.
محمد مهدی نهاوندی از توجه جدي به صادرات تكنولوژي خبر داد و افزود: صادركنندگان، افسران عرصه اقتصاد هستند و به‌رغم مشكلاتي كه در اين حوزه وجود دارد توانسته‌اند با تلاش، همت و جديت خود اقدامات موثري در اقتصاد كشور انجام دهند.
نهاوندي اضافه كرد: مراسم روز ملي صادرات محفلي است تا زواياي مختلف عرصه صادرات غير نفتي بررسي شود و براي مواردي مثل رفع موانع احتمالي در مسير تجارت خارجي بخش خصوصي، ارایه برخي خدمات به صادركنندگان و سرعت در همكاري‌هاي بخش دولتي و خصوصي تدابير جديد انديشیده شود.
سرپرست معاونت كمك‌هاي تجاري سازمان توسعه تجارت ايران از رشد فعاليت‌ها در حوزه تجارت خارجي كشور به عنوان يك اتفاق خوشايند نام برد و افزود: با اقدامات ويژه‌اي كه توسط فعالان اقتصادي به ويژه در بخش خصوصي صورت مي‌گيرد هر روز شاهد توسعه مبادلات تجاري ایران با ساير كشورها هستيم.
 رییس ستاد روز ملی صادرات گفت اگر چه اقدامات بخش خصوصی شایسته تقدیر است ولی در شرایط حاضر هیچ‌گونه پاسداشتی به اندازه تلاش مستمر دستگاه‌های دولتی برای رفع موانع و تسهیل فرآیند صادرات غیر نفتی اثر گذار نیست. با این حال و با توجه به سازماندهی فعالیت‌های اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی  انتظار می‌رود روز ملی صادرات نقطه عطفی در راستای اعلام پشتیبانی همه جانبه نظام از افسران عرصه صادرات غیر نفتی کشور باشد.
يادآور مي‌شود مراسم روز ملي صادرات هر ساله و همزمان با 29 مهر ماه و با حضور مقامات و مديران ارشد بخش دولتي و فعالان بخش خصوصي و تعاوني برگزار و از صادرکنندگان نمونه کشور تقدیر می‌شود. اين مراسم در سال جاري با همكاري و مشاركت انجمن صادرات خدمات فني و مهندسي برگزار مي‌شود و به مناسبت اينكه هشتمين برنامه مذكور در دولت نهم و دهم است اهميت ويژه‌اي دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :