آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11621
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1391 10:35
تعداد بازدید : 1303

نخستین بار در ایران

نرم افزار شبیه سازی شبكه مخابرات نوری طراحی شد

نرم افزار طراحی و شبیه سازی شبكه مخابرات نوری مدیریت اطلاعات در مركز تحقیقات مخابرات ایران با هزینه 200 میلیون تومان پیاده سازی شد و به اجرا درآمد. استفاده از نرم افزار شبیه ساز شبكه مخابرات نوری به طراحان شبكه كمك می كند تا طرح مورد نظر خود را در شرایط واقعی شبیه سازی كنند و با مقایسه نتایج آن با اهداف طراحی در صورت نیاز با تغییر شبكه خود آن را بهینه كنند.

 ایرنا- دكتر صادق عباسی شاهكوه، رییس مركز تحقیقات ارتباطات موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نرم‌افزار یاد شده با هزینه یك دهم مشابه خارجی طراحی و تولید شده است.
 وی افزود: پروژه «طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار طراحی و شبیه‌سازی شبكه مخابرات نوری با قابلیت تحلیل OFFLINE و مدیریت اطلاعات» با حمایت موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت برون‌سپاری تعریف شده و به اجرا درآمده است.
رییس مركز تحقیقات ارتباطات موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: این پروژه هم‌اكنون در مراحل پایانی و محصول پیاده‌سازی شده در مرحله نهایی است.
 عباسی شاهكوه گفت: این پروژه به صورت مشاركتی میان موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات و یك شركت دانش بنیان داخلی انجام شده است و هزینه مطالعات طراحی این محصول 200 میلیارد تومان برآورد شده است. وی افزود: چنین نرم‌افزارهایی به راحتی وارد كشور نمی‌شود و ارایه‌كنندگان آن به سختی و با چند برابر قیمت آن را به كشور می‌فروشند.
رییس پژوهشگاه ارتباطات موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: تولید انبوه و بومی تجهیزات مخابراتی موجب جذب نخبگان در بازار كار و مانع خروج آنان از كشور می‌شود.عباسی شاهكوه گفت: یكی از مزیت‌های عمده تولید تجهیزات مخابراتی در كشور جذب نخبگان در شركت‌های دانش بنیان است.
 وی افزود: در صورت در نظرگرفتن عوامل اقتصادی وارد كردن تجهیزات یادشده به نفع كشور خواهد بود و با توجه به شرایط كشور از نظر خوداتكایی توجیه خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :