آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11615
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1391 10:11
تعداد بازدید : 1050

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال:

حمایت جدی از تولید بازی های فاخر در دستور کار

تصدی گری در ساخت بازی های رایانه ای در دستور کار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیست تنها قرار است از تولیدکنندگان بازی های فاخر رایانه ای حمایت شود.

فناوران- حسن علیزاده رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در آیین آغاز به کار انجمن ملی بازی‌سازان انقلاب اسلامی گفت: موضوع تصدی‌گری در ساخت بازی‌های رایانه‌ای در دستور کار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال قرار ندارد و قرار است که حیطه ورود این مرکز، در حوزه حمایت از تولیدکنندگان بازی‌های فاخر رایانه‌ای باشد.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط فعلی کشور افزود: اگرچه بودجه این مرکز کاهش یافته است، اما همچنان موضوع حمایت از بازی‌سازان در دستور کار قرار دارد.
 وی تصریح کرد: در ادامه فرهنگ‌سازی‌های استفاده مردم از رسانه‌های دیجیتال در رسانه ملی، قصد داریم تیزرهای جدید فرهنگی را با رویکرد منع کپی‌رایت بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای تولیدی از رسانه ملی پخش کنیم.
 به گفته علیزاده، از نیمه دوم شهریورماه به بعد، هر هفته حداقل یک جلسه با بازی‌سازان برگزار خواهد شد تا بتوان به مشکلات آنها رسیدگی و راه را برای ساخت بازی‌های فاخر هموار کرد.
وی ادامه داد: در حوزه ساخت بازی‌های آنلاین تلاش داریم تا با سیاست‌گذاری‌های جدید، ضعف‌های موجود را برطرف کنیم.
 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی انجمن بازی‌سازان انقلاب اسلامی گفت: ساخت بازی‌های مرتبط با فرهنگ و تمدن ایرانی، دفاع مقدس و داستان‌های قرآنی باید در دستور کار جدی بازی‌سازان قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :