آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11500
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1391 11:13
تعداد بازدید : 445

ارتقا و توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت تا پایان سال

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، سه پروژه برای توسعه و ارتقای شبکه ارتباطات زیرساخت کشور طراحی شده است.

ایسنا- به گفته مسوولان شركت ارتباطات زيرساخت كشور مذاکراتی با سه وندور خارجی صورت گرفته تا توسعه مورد نظر علمیاتی شود؛ اقدام‌های لازم برای گرفتن مجوزهای مورد نیاز هم صورت گرفته و تلاش‌های بعدی برای ارتقا و توسعه شبکه از طریق یکی از وندورهای خارجی عملیاتی می‌شود و اين امیداوری وجود دارد كه تا پایان امسال بخشی از شبکه که به این وندور واگذار می‌شود، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
همچنین اقدام‌های لازم در خصوص عملیاتی کردن این توسعه‌ها از سوی دیگر وندورها نیز در حال انجام است که پس از نهایی شدن، عملیات توسعه از طریق آنها نیز اجرایی خواهد شد.توسعه هشت هزار و 500 کیلومتر فیبرنوری از دیگر، پروژ‌ه‌های در دست اجرا در این حوزه است كه با اجرایی شدن این پروژه، توسعه و جایگزین شدن فیبرهای نوری از رده خارج به طول هشت هزار و 500 کیلومتر عملیاتی خواهد شد.
تاکنون در راستای توسعه شبکه IP کشور اقداماتي صورت گرفته است مثلا شبکه IPMPLS درسال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در حال حاضر به متقاضیان سرویس‌های مورد نیاز را ارایه می‌دهد.
شبکه IPMPLS یکی از زیرساخت‌های اصلی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود؛ این شبکه، قابلیت‌های فراوانی دارد که براساس فناوری‌های جدید طراحی و پیاده سازی شده است و با توجه به امکانات ایجاد شده در کشور، اپراتورها با مهاجرت به شبکه IP و استفاده از بستر‌های ایجاد شده می‌توانند خدمات خود را با کیفیت بالاتری به مخاطبان ارایه کنند. در همین راستا، جلسات هماهنگی با اپراتورها از سوي شركت ارتباطات زيرساخت برگزار شده و با تست این شبکه، قابلیت‌های آن برای ارایه سرویس مورد تایید اپراتورها قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :