آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11494
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1391 11:4
تعداد بازدید : 793

یک چهارم ایرانی ها بازی کننده حرفه ای رایانه ای هستند

۲۰ میلیون بازی کننده رایانه ای حرفه ای در ایران وجود دارد که ۱۲ میلیون آنها را مردان و ۸ میلیون را زنان تشکیل می دهند.

فناوران- بر اساس آمار رسمی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، سن بازی کنندگان بازی‌های رایانه‌ای در ایران از 7 تا 40 سال است که این محدوده سنی، 46 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت 75 میلیونی ایران را تشکیل می دهند.
 از این جمعیت 46 میلیون و 500 هزار نفری، 80 درصد با بازی آشنایی دارند و 54 درصد نیز به صورت فعال بازی می‌کنند.  از این 54 درصد گیمر فعال، بیش از 20 میلیون نفر، بازی کننده حرفه‌ای هستند که به طور متوسط هر نفر، در روز دو ساعت بازی می‌کند و در مجموع 20 میلیون بازی کننده فعال ایرانی، 40 میلیون ساعت در روز، بازی می‌کنند.  همچنین از 20 میلیون بازی کننده در ایران، 12 میلیون در جامعه مردان و 8 میلیون در جامعه زنان هستند.  در دنیا نیز جامعه آماری بازی کنندگان در مردان نسبت به زنان، رابطه 60 به 40 است که این نسبت در ایران نیز وجود دارد.
 از این رو از چند سال پیش در ایران، در راستای حمایت از گیمرها، رقابت‌هایی برگزار می‌شود که رقابت‌هایOGC ،MGC و غیره از جمله این رقابت‌ها هستند.
 آخرین لیگ بازی‌های رایانه‌ای نیز ماه پیش با مدیریت دولتی و در ابعاد وسیع ، توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد که برای نخستین بار سه هزار گیمر در آن به رقابت پرداختند.
 پس از آن، تازه‌ترین رقابت بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس نیز قرار است به زودی با شرکت دو هزار گیمر در شش رشته از 18 تا 23 شهریور ماه برگزار شود، این مسابقات در مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :