آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11433
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1391 10:5
تعداد بازدید : 1751

به منظور حمایت از سازندگان بازی‌های ارزشی

انجمن بازی سازان انقلاب اسلامی افتتاح شد

آیین افتتاحیه انجمن بازی سازان ایران در تالار تلاش با حضور حسن علیزاده ريیس مرکز توسعه رسانه های دیجیتال، بابک کرباسی دبیر موقت انجمن بازی سازان انقلاب اسلامی، حسن عباسی ريیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین بدون مرز و جمعی از بازی سازان برگزار شد.

فناوران- بابک کرباسی در ابتدای این نشست با بیان اینکه مرکز بازی‌سازان انقلاب اسلامی به منظور حمایت بیشتر از سازندگان بازی‌های انیمیشنی ارزشی تاسیس شده است، گفت: امیدواریم این مرکز بتواند به صنعت بازی‌سازی کشور کمک بسزایی بكند و از بیراهه رفتن آن جلوگیری کند.
 دبیر موقت انجمن بازی‌سازان افزود: این مرکز در زمینه تولید، آموزش، اطلاع‌رسانی فعالیت خواهد کرد و امیدواریم بعد از اخذ مجوز بتوانیم به سمت تشکیل یک اتحادیه صنفی مناسب برویم.
 کرباسی با بیان اینکه امسال خبرهای خوشی را از لحاظ صنفی خواهیم داشت، گفت: هم‌اکنون اعضای این مرکز بیست پروژه تولید بازی‌ها را در دست تهیه دارند که ساخت پنج بازی از جمله بازی راز روشن (درباره شهید مصطفی احمدی‌روشن) به زودی آغاز می‌شود.
 در ادامه این نشست علیزاده با بیان اینکه مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال قرار نیست در بحث بازی‌ها ورود پیدا کند و فقط از این انجمن حمایت می‌کند، گفت: البته با توجه به اقتصاد مقاومتی ممکن است شرایط کمی دشوار باشد اما امیدواریم اشکالات به زودی برطرف شود.
 ريیس مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال گفت: قصد ما از حضور در این عرصه کسب و کار و شراکت در سود نیست چرا که در حقیقت سودی وجود ندارد که ما هم بخواهیم در آن شریک شویم.
علیزاده نبود فرهنگ استفاده درست و کمبود توجه به کپی کاری را از مشکلات این عرصه دانست و گفت: همان‌طور که نرم‌افزارهای فاخر را معرفی کردیم، به زودی بازی‌های فاخر را هم معرفی خواهیم کرد.
 وی تاکید کرد: اگر اتحادیه‌ها تشکیل بشوند قدرت چانه‌زنی ما بیشتر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :