آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11427
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1391 9:51
تعداد بازدید : 1056

اخوان بهابادی:

3 کمیسیون عالی در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل می شود

سه کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور، کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای فضای مجازی و کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی ذیل مرکز ملی فضای مجازی تشکیل می شود. مهدی اخوان بهابادی دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره پیاده سازی طرح اینترنت پاک نیز گفت: قصد بر این است که اینترنت را در کشور در حد سالم تری نسبت به دنیا ارایه کنیم و طبیعی است که یک شبه نمی توان اینترنت پاک ارایه داد اما مسیر باید به سمت پیشرفت و رشد و بهبود باشد.

تلنا- مهدی اخوان بهابادی دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در نشست هم‌اندیشی با فعالان فضای وب از مجوز تشکیل کمیسیون‌های عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: خبر تشکیل این کمیسیون‌های عالی به همه دستگاه‌های کشور ابلاغ شده است.
 وی یکی از این کمیسیون‌های عالی را کمیسیون تنطیم مقررات فضای مجازی کشور عنوان کرد و گفت: تمامی مقررات اعم از محتوایی و فنی و سایر مقررات در این کمیسیون مطرح می‌شود.
 اخوان کمیسیون دوم را کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای فضای مجازی اعلام کرد که در بحث تولید محتوا فعالیت می‌کند و گفت: سومین کمیسیون عالی مرکز ملی فضای مجازی را کمیسیون امنیت فضای مجازی تشکیل می‌دهد که در حوزه پرداختن به امنیت ملی در فضای سایبر فعالیت خواهد داشت.
 دبیر شورای‌عالی فضای مجازی درباره اظهارات فعالان فضای وب در خصوص تعدد مراجع تصمیم‌گیر در کشور، یکی از دلایل تشکیل شورای عالی فضای مجازی را این موضوع اعلام کرد و گفت: شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد تا مرجع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در کشور یک نهاد باشد و هرکس بنا به مسوولیتی که دارد خود را متولی این فضا نداند.
 وی با بیان اینکه زمان اندکی از تشکیل شورای‌عالی فضای مجازی می‌گذرد و باید برای تحقق اهداف به آینده امیدوار بود افزود: همان‌طور که در یک جامعه همه افراد با تفکرات سیاسی، مذهبی و غیره وجود دارند در فضای وب هم باید این موضوع در نظر گرفته شده و همین شرایط حاکم شود.
 وی گفت: نباید ناراحت فعالیت تشکل‌های مختلف با تصمیم‌های متفاوت و تفکرات خاص در فضای وب باشیم بلکه باید با سرویس‌دهی و تولید محتوای مناسب و ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در کشور فعالیت‌ها در فضای مجازی را ساماندهی کنیم.
 دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین به صدور مجوز فعالیت فعالان فضای مجازی و سردرگمی‌هایی که این فعالان برای دریافت مجوز دارند، اشاره کرد و گفت: شورای‌عالی فضای مجازی این مشکلات را نیز حل خواهد کرد.
 اخوان بهابادی درباره پیاده‌سازی طرح اینترنت پاک نیز گفت: قصد بر این است که اینترنت را در کشور در حد سالم‌تری نسبت به دنیا ارایه کنیم و طبیعی است که یک شبه نمی‌توان اینترنت پاک ارایه داد اما مسیر باید به سمت پیشرفت و رشد و بهبود باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :