آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11371
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 11:8
تعداد بازدید : 462

تسهیلات صندوق توسعه تعاون فرصتی طلایی برای بخش خصوصی است

دبیركل اتاق تعاون ایران گفت: به كارگیری نیروهای انسانی متخصص و حرفه ای در بخش های تولیدی ضمن ایجاد بسترهای عمران و آبادانی كشور، اشتغال زایی و كارآفرینی را به دنبال دارد.

روابط عمومی اتاق تعاون- داریوش پاك‌بین افزود: برای پاسخگویی به نیازهای جامعه رو به رشد، نیاز به سرمایه‌گذاری در ایجاد زیرساخت‌ها، راه‌اندازی بنگاه‌ها و شركت‌های بزرگ و كوچك داریم كه این امر مستلزم به كارگیری نیروهای مجرب، تخصصی و حرفه‌ای در بنگاه‌های تولیدی است.
پاك‌بین افزود: با توسعه ظرفیت‌های كاری و اشتغال مولد می‌توان تسهیلات لازم برای تولید كالا و خدمات و ایجاد بسترهای توسعه عمران و آبادانی كشور را فراهم و از این طریق به پیشرفت و تعالی كشور كمك كرد.
به گفته پاك‌بین، ایجاد انگیزه و خودباوری عمومی در نیروی كار در افزایش ضریب بهره‌وری یك واحد تولیدی و در نهایت رسیدن به خودكفایی ملی اثرگذار است.
دبیركل اتاق تعاون ایران همچنین جایگزینی نیروهای جوان و جویای كار به جای نیروهای ناكارآمد را در رفع مشكلات واحدهای تولیدی موثر دانست و بر ضرورت حفظ و نگهداری نیروهای مجرب، متخصص و كارآزموده تاكید كرد.
وی اصلاح ساختار بنگاه‌های اقتصادی و انطباق شرایط آنها با وضع موجود و قیمت حامل‌های انرژی، به روز كردن فناوری‌ها در عرصه مشاغل تولیدی و همراهی مسوولان و مدیران اجرایی را از جمله راهكارهای موثر در افزایش تولید نام برد.
پاك‌بین بر ضرورت توجه به بهره‌وری در حوزه تولید به ویژه شركت‌های تعاونی تاكید كرد و گفت: در قوانین برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه در مجموع هشت درصد رشد اقتصادی پیش‌بینی شده كه باید 5/2 درصد آن از محل بهره‌وری حداكثری از ظرفیت‌های اقتصادی تامین می‌شد كه طبق آمارهای موجود تنها نیم درصد آن محقق شده است.
وی تشكیل صندوق توسعه ملی را یكی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانست كه با هزینه اندك برای سرمایه‌گذاری می‌توان در اولویت‌های ملی از آن استفاده كرد.
دبیر كل اتاق تعاون ایران گفت: تسهیلات اعتباری صندوق توسعه تعاون برای سرمایه‌گذاری بخش‌های تعاونی و خصوصی در نظر گرفته شده و یك فرصت طلایی است كه باید جهت‌دهی مناسب‌تری در مورد آن صورت گیرد تا این تسهیلات به اولویت‌های اساسی اختصاص یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :